enteresan.com LogoDünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Rekortmen sebze ve meyveler karşınızda...
Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Büyük Tatlı Patatesi (11,2 kg)

Tyre'da yaşayan Lübnanlı çiftçi Khalil Semhat 11,3 kg ağırlığında dev bir patates yetiştirmiş olduğunu görünce gözlerine inanamadı. Bu koca sebze, dünyanın en büyük patatesi olarak rekor kırdı.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Büyük Sakız Kabağı (65 kg)

Norfolk'ta Ken Dade tarafından yetiştirilen 65 kg ağırlığındaki sebzeyi, Somerset'teki Milli Amatör Çiftçilik Yarışması'na götürmek için 2 kişi gerekti. Bu dev sakız kabağı, 3 kg ile ünvan sahibi olmuş sebzeyi liste dışı bırakarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Ağır Jackfruit Meyvesi (34,6 kg)

Bu tatlı tropikal meyve 8 Ağustos 2003 tarihinde yapılan ölçümlere göre 34,6 kg ağırlığında, 57,46 cm boyunda ve 121,28 cm eninde. Hawaii'de yaşayan George ve Margaret Schattauer tarafından yetiştirilmiş olan meyve, Hawaii'de ilk kez 1888 yılında ekilmeye başlanmış.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Büyük Yeşil Lahanası (34,4 kg)

Alaskai Palmer'daki Anchorage'ın 64 km kuzeyinde yaşayan John Evans, dev sebzeler yetiştirerek 7 dünya rekoru kırmış. Bu sebzelerden biri olan 34,4 kg ağırlığındaki yeşil lahana 1998 yılında dünya rekorunun sahibi olmuş.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Büyük Karpuzu (122 kg)

122 kg ağırlığındaki karpuz dünyanın en büyük karpuzu olarak rekor kırdı. Rekor karpuzun yetiştiricisi Lloyd Bright'ın ailesinin karpuzlarla ilgili etkileyici bir geçmişi var: Bu aile 1979 yılında 91 kg'lık, 1985 yılında ise 118 kg'lık karpuz ile dünya rekoru sahibi.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Büyük Havucu (8,61 kg)

1998 yılında John Evans tarafından yetiştirilen 8,61 kg ağırlığındaki havuç dünya rekorunun sahibi.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Büyük Balkabağı (766 kg)

Rhode Adası'nda yetişen dünyanın en büyük balkabağı 766 kg ağırlıkla 2007 yılında Topsfield Fair of Massachusetts'te sergilendi.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Uzun Salatalığı (0,9 m)

0,9 m uzunluğundaki salatalık Alf Cobb tarafından yetiştirilmiş ve İngiltere'de düzenlenen Milli Amatör Çiftçilik Gösterisi'nde yine Cobb ürünü olan 8,9 m'lik salatalığın rekorunu geçmiş.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Büyük Karnabaharı (14,1 kg)

John Evans'ın diğer bir rekor ürünü olan 14,1 kg ağırlığındaki karnabaharı 1997 yılında Alaska'nın en büyüğü olarak rekor sahibi oldu.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Dünyanın En Büyük Brokolisi (15,8 kg)

John Evans ilk dünya rekorunu 1993 yılında 15,8 kg ağırlığındaki brokolisi ile elde etti.

Dünyanın En Büyük 10 Sebze - Meyvesi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!