enteresan.com LogoDünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Hayvanlar aleminin devleri...
Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın En Büyük Köpeği

Guinness Rekorlar kitabına göre dünyanın en büyük köpeği, İngiliz çoban köpeği olan Herkül. 96 cm genişliğinde boynu olan 128 kg ağırlığındaki "canavar" türünün standart ağırlığının (90 kg) epey üzerinde. 3 yaşındaki Herkül'ün sahibi Bay Flynn köpeğinin kilosunun normal olduğunu, ona çok fazla miktarda yiyecek vermediğini söylüyor.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın En Büyük Atı

Belçikalı koşum atı Radar, dünyanın en uzun boylu atı ünvanına sahip. Teksas'ta yaşayan bu dev atın boyu toynaklarından omuzlarına kadar 3,6 metre ve 1,088 kg ağırlığa sahip. Günde 91 litre su içiyor ve 8 kg tahıl tüketiyor.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın En Büyük Öküzü

Küçük bir fil kadar büyük olan Chilli, "nazik dev" olarak nitelendiriliyor. Dev öküz Chilli 2 metre uzunluğunda ve bir tondan fazla ağırlığa sahip. Endamına rağmen gün boyunca düzlüklerde otluyor ve yer lahanasını ödül olarak görüyor.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın En Büyük Domuzu

Liaoning Tarım Müzesi 5 Şubat'ta hayatını kaybeden 900 kg ağırlığındaki domuzun Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi için başvurdu. Öldüğünde 2,5 m uzunluğundaydı, 2,23 m bel genişliğine ve 14,4 cm diş uzunluğuna sahipti. Wafangdian şehrinde çiftçilik ile uğraşan XU Changjin'e göre domuz öldüğünde 5 yaşındaydı. İri domuz hayatı boyunca bakımlı bir ahırda kaliteli yiyeceklerle beslenerek yaşadı.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın En Büyük Kedi Balığı

293 kg ağırlığındaki Mekong Nehri kedi balığı dünyanın en büyük tatlı su balığı. Yaklaşık 2,7 metre uzunluğundaki balık, bir boz ayı büyüklüğünde. Kuzey Tayland'ta yakalanan dev canlının fenerbalığı da dahil olmak üzere tüm tatlı su çeşitlerinin en büyüğü olduğu söyleniyor.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın En Uzun Boylu Köpeği

Herkül dünyanın en büyük köpeği olsa da, Guinness Rekorlar Kitabı'na göre en uzun boylu köpek Gibson. Dalmaçya cinsi Gibson 77 kg ağırlığında ve 2,2 m uzunluğuyla NBA basketbol oyuncularından bile daha uzun.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın En Büyük Kedisi

Miami'deki Jungle Adası erkek aslan ve dişi kaplan yavrusu Herkül'e ev sahipliği yapıyor. 408 kg ağırlığındaki bu büyük kedi Guinness Rekorlar Kitabı'na dünyanın en büyük kedisi olarak geçti.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın Yakalanan En Büyük Vatozu

346,5 kg ağırlığındaki vatozun karaya çıkarılması toplam 13 kişinin 90 dakikasını aldı. Rekor vatozu yakalayan Ian Welch'in oltayı çekmeye çalışırken az kalsın ırmağın dibine inecek olmasına şaşmamalı. Hampshire'da yaşayan balıkçı Tayland'ta balık tutarken 2,1m uzunluğunda ve genişliğinde, 3 m kuyruk boyuna sahip su canlısını yakalayarak rekor kırdı.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Dünyanın Yakalanan En büyük Köpek Balığı

Bu 10 metre uzunluğunda, 8 ton ağırlığındaki devasa köpek balığı Çin sahillerindeki balıkçılar tarafından yakalandı. Zararsız köpek balıkları dünyanın en büyük balıklarıdır. Boylarının 18 m'yi bulduğu tahmin edilen bu su canlıları sahil boyunca ılık sularda yüzerler ve çoğu zaman su yüzeyine yakın olurlar.

Dünyanın En Büyük 9 Hayvanı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...