enteresan.com LogoDünyanın En Büyük İhmali

Bugün halen araştırılan Titanic vakası, yeni yeni aydınlığa kavuşuyor...
Dünyanın En Büyük İhmali

Dünya üzerinde birçok ihmal ile yaşanan üzücü olaylar, insanları bu konular üzerinde araştırmaya itmiştir. Bugün halen araştırılan Titanic vakası, yeni yeni aydınlığa kavuşuyor. Öncelikli olarak bizleri şoke eden en büyük ihmal, mürettebattan kaynaklanıyor.

Titanic gemisi, yolculuğunun daha ilk saatlerinde birçok aksilikle karşılaşmış, demir aldıktan 3 saat sonra kazan dairesinde yangın çıkmıştır. Raporlara resmi olarak geçen bu durum, ne kadar gelişi güzel bir mürettebatın ortada olduğunu göstermektedir. Halbuki Titanic, dünyanın en sağlam gemisi olarak lanse edilmişti ve asla batmaz deniyordu. Lüks bir tatil gemisi olan ve New York'a yola çıkan Titanic'deki en şaşırtıcı olay ise, 15 tane gözlem direği olmasına rağmen bunların sadece 3 tanesinde sorumlu mürettebatın bulunduğu yönünde ortaya atılan iddialar. Bunun yanısıra, mürettebatların gözlem direklerindeyken dürbün veya denizci teleskobu kullanmalarının zorunlu olduğu, ancak buna rağmen hiçbirinin bunları kullanmadığının ortaya çıkması başka bir skandal. Eğer ki, gözlem direklerinde bulunan mürettebatlar bu araç-gereçleri kullansaydı, çarpılan buz dağı çok daha önceden farkedilebilirdi.

Bir diğer iddia ise, geminin çok büyük bir sigorta şirketine sigortalatıldığı ve bilerek batırıldığı yönünde. İngiliz Soruşturma Bakanlığı bu iddiayı da dosyalara kaydetti ve araştırma sırasına aldı. Bakalım ileride bununla ilgili ne gibi gerçekler gün yüzüne çıkacak.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Dünyanın En İlginç Anneleri

Dünyanın en ilginç annelerin yaptıklarını okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.