enteresan.com LogoDünyanın En Değerli Parası

Hiç para için para ödediniz mi? Dünya üzerindeki en değerli para, koleksiyoncuların en gözdesi Çift Kartallı ABD dolarıdır. Ancak bu paralar yeryüzünde çok nadir bulunuyor.
Dünyanın En Değerli Parası

1930 senesinde basıldıktan sonra hiçbir şekilde piyasaya sürülmeyen bu paralar, Israel Switt adındaki bir ABD'li kuyumcunun dükkanından çıktı. 1990 senesinde hayatını kaybeden Switt'in kızı babasının işlerini devraldı. Dükkanın kasasında bulduğu bu paraların gerçek olup olmadığını öğrenmek için darphaneye yollattığında ise büyük bir şokla karşılaştı. ABD Darphanesi, basıldıktan sonra piyasaya sürmediği bu Çift Kartallı ABD dolarlarını (altın paralar) anında kendi bünyesine aldı. Pahabiçilemez olan bu tarihi eserlerden sadece bir tanesi 2002 senesinde resmi müzayedede 7.5 milyon USD'ye satıldı. Switt'in kızı, paraları geri almak için ABD darphanesine dava açtı.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Dünyanın En İlginç Anneleri

Dünyanın en ilginç annelerin yaptıklarını okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.