enteresan.com LogoDünyanın En Güzel Resmi

Dünyanın en güzel görüntüsü nasıl resmedilmiştir sizce? Ya da böyle bir görsel nasıldır? Enler ansiklopedimizin yeni bilgisi, dünyanın en güzel resmini sizlere tanıtacak.
Dünyanın En Güzel Resmi

Steve McCurry, National Geographic dergisi için çektiği "Afghan Girl" fotoğrafı, dünyanın en güzel fotoğrafı olarak seçildi. Sovyetler Birliği'nin Afganistan'a girdiği senelerde çekilen bu güzel resimden sonra, Afgan kızlarının dünyanın en güzel gözlerine sahip kızları olduğunu söylentileri dolaşmaya başladı.

Yaklaşık 26 sene önce çekilen bu resimde, bugün adı yeni duyulmuş Afgan kızının gözlerindeki derinliği görebiliyorsunuz. Resimdeki kişinin adı Sharbat Gula 'dır.

Dünyanın En Güzel Resmi

Dünyanın En Güzel Resmi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Gelmiş Geçmiş En İlgi Çekici Perdeler Yapıldı

Tabii ki bazı perdeler sadece basitçe güneş ışınlarını engellemek için tasarlansa da, bir kısmı da dantelli püskülleri yada karmaşık kıvrımlarıyla bizi kendilerine hayran bırakabiliyor.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Yolu

Yola çıkmadan önce haritaya bakmayı sakın unutmayın...

Dünyanın En Hızlı Koşan Hayvanı

Dünyanın en hızlı hayvanı nedir sorusunun cevabını biliyor olsanızda bu hayvanın hızıyla ilgi detaylar sizi ürpertebilir...

Kendini Köpek Zanneden Ördek

9 aylık ördek kendinin köpek olduğunu düşünüyor.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Düşen Asansörde Ne Yapılır?

Ne yazık ki tehlikeleri önceden tahmin etmemize imkan yok. Ancak önceden kendimizi tehlikeye sokmadan bu tehlikeli durumdan çıkmamızı sağlayabileceğimizi öğrenebiliriz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.