enteresan.com Logo



Dünyanın En Güzel Resmi

Dünyanın en güzel görüntüsü nasıl resmedilmiştir sizce? Ya da böyle bir görsel nasıldır? Enler ansiklopedimizin yeni bilgisi, dünyanın en güzel resmini sizlere tanıtacak.
Dünyanın En Güzel Resmi

Steve McCurry, National Geographic dergisi için çektiği "Afghan Girl" fotoğrafı, dünyanın en güzel fotoğrafı olarak seçildi. Sovyetler Birliği'nin Afganistan'a girdiği senelerde çekilen bu güzel resimden sonra, Afgan kızlarının dünyanın en güzel gözlerine sahip kızları olduğunu söylentileri dolaşmaya başladı.

Yaklaşık 26 sene önce çekilen bu resimde, bugün adı yeni duyulmuş Afgan kızının gözlerindeki derinliği görebiliyorsunuz. Resimdeki kişinin adı Sharbat Gula 'dır.

Dünyanın En Güzel Resmi

Dünyanın En Güzel Resmi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Dünya'nın En Çok Evlenen Kadını

Linda Wolfe, "Dünya'nın en çok evlenen kadını" ünvanıyla rekor kırdı

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Dünyanın En İlginç Anneleri

Dünyanın en ilginç annelerin yaptıklarını okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.

Düşen Asansörde Ne Yapılır?

Ne yazık ki tehlikeleri önceden tahmin etmemize imkan yok. Ancak önceden kendimizi tehlikeye sokmadan bu tehlikeli durumdan çıkmamızı sağlayabileceğimizi öğrenebiliriz.