enteresan.com LogoDünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

"Yaş yetmiş iş bitmemiş." deyiminin gerçeğe dönüştüren yaşlılar karşınızda...
Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

1) Dünyanın Yaşayan En Yaşlı İnsanı
Eski Sovyetler Birliği Gürcistan yetkilileri bir dağ kasabasında yaşayan şuan 130 yaşında olduğu iddia edilen bir kadın olduğunu iddia ediyor. Bu durum bu kadını dünyada yaşayan en yaşlı insan yapıyor. Antisa Khvichava isimli bu kadın 8 Temmuz 1880 yılında batı Gürcistanda dünyaya gelmiş. Adalet Bakanlığı yetkilisi Georgiy Meurnishvili yaptığı açıklamayla durumun resmi olduğunuda teğit ediyor. Okula gitmediği için sadece Megrelce konuşabilen kadın hayatının büyük bir kısmını çay ve mısır toplayarak yani çalışarak geçirmiş.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

2) Dünyanın En Yaşlı Zampara Çifti
İngiltere'nin en eski evli zampara çifti toplam ve mutlak hedonizm anlayışlarının otuzuncu yıllarını kutluyor. Yaşlı çift 70lerinde olmasına rağmen eş değiştirilen seks partilerine katılıyor. Ian ve Jean Smith isimli çift çevrelerinde Kral ve Kraliçe Zampara olarak tanınıyor.. 1970 yılında ilk eş değiştirilen seks partilerini yaşayan çift şuana kadar 300"den fazla seks partisine katılmış.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

3) Dünyanın En Yaşlı Doktoru
Bu güne kadar 18.000 bebeğin doğmasını sağlayan ve 60 yıldan fazla kariyere sahip 100 yaşında Dr. Walter Watson Papa Doc lakabıyla tanınıyor. Amerika'nın Georgia Eyaleti'nin Augusta şehrinde görev yapan doktor dünyaya gelmesini sağladığı çocukların çocuklarınıda dünyaya getiren isim olarak oldukça seviliyor. 77 yaşında Sabre Allen "O benim 5 çocuğumun ve 12 çocuğumun dünyaya gelmesine yardım eden adam, yeryüzünde onun gibi bir doktor olduğunu düşünmüyorum." sözleriyle Dr. Walter Watson'ın hayatını kısaca özetliyor aslında.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

4) Dünyanın En Yaşlı Skydiverı
97 yaşındaki çılgın ihtiyar George Moyse dünyanın en yaşlı Skydiverı olabileceğini düşünüp torunuyla beraber 10.000 ft yükseklikten atlamaya karar verir. George Moyse ve torunu 43 yaşında Edward Brewer Wiltshire'ın Netheravon Havaalanından kalkan bir uçakla 10.000 ft'e kadar yükselip kendilerini aşağı bıraktılar, 5.000 ft serbest düşüşle aşağı inen ikili sağ salim şekilde yere ulaştı.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

5) Dünyanın En Yaşlı McDonald's Çalışanı
İhtiyar Bill Dudley İngilter2de yaşayan en yaşlı McDonald's çalışanı. 85 yaşındaki Bill emekli bir taksi şoförü. Eşinin bahçeye dokunmasına izin vermemesi ve kendine yapacak bir uğraş bulamaması sonucu Bill McDonald's ta çalışmaya karar veriyor ve işe başlıyor. Müşterilerle sohbet eden, onların dertlerini dinleyen Bill "İnsanlarla tanışmak, onların dertlerini dinlemek ve onlarla konuşmak benim için oldukça eğlenceli." diyor ve işini severek yaptığını dile getiriyor.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

6) Dünyanın En Yaşlı Birinci Sınıf Öğrencisi
Ma Xiuxian isimli 102 yaşında ihtiyar kadın Weshan Road Elementary Okula kayıt olarak öğrenmenin yaşının olmadığını herkese gösterdi. 13 yaşında pamuk işçiliğine başlayan ve hayatı boyunca okula gitme şansı bulamayan Bayan Xiuxian hayatı boyunca okula gitmek istediğini ve hayalinin gerçekleştiğini dile getirdi.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

7) Dünyanın En Yaşlı Masa Tenisi Oyuncusu
Avustralya yeni bir uluslar arası şampiyona sahip ne yazıkki hiç bir spor giyim firması ya da marka bu şampiyona modellik yapması için teklif götürmedi. Ekim ayında 100 yaşına giren Dorothy De Low Sidney'de yaşayan bu yaşlı kadın Dünya Maa Tenisi Şampiyonası'nda 2000 rakibini eleyerek şampiyonluğunu ilan etti.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

8) Dünyanın En Yaşlı Bakiresi
Dünya'nın en yaşlı bakiresi 105"inci doğum gününde bunu açıklayarak herkesi şaşkına çevirdi. Clara Meadmore isimli bu bayan hayatı boyunca çok meşgul olduğunu dile getirerek herhangi bir erkekle ilişki yaşayacak vaktinin bulunmadığını belirtti. Bu zamana kadar hiç bir şekilde cinsel ilişkiye girmeyen Bayan Meadmore 12 yaşından bu yana yalnız yaşayan bir insan çalışmak para kazanmak ve hayatta kalmak için disiplinli bir şekilde yoluna devam etmesi gerektiğini belirtiyor.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

9) Dünyanın En Yaşlı Mezun Balosu
84 yaşındaki Kenneth Smith 1943 yılında liseyi bitirmeden askere alınması ve İkinci Dünya Savaşı'nın bitmesiyle evine dönmesi üzerine okula devam edemeyen Bay Smith Chester Lisesi'nden mezun olabileceğini öğrenince hiç beklemeden işlemleri başlattı ve mezun oldu.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

10) Dünyanın En Yaşlı Fahişesi
Fahişelik dünyanın en eski mesleklerinen biri olarak bilinmektedir. Geçtiğimiz günlerde Tai Pei Polisi 82 yaşında Grandma lakaplı bir fahişe olduğunu tespit etti. 40 yıl önce fahişelik yapmaya başladığı bilinen Grandma hala işine devam ediyor.

Dünyanın En İlginç 10 Yaşlı İnsanı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!