enteresan.com LogoDünyanın En Keskin Bıçağı

Dünyanın en keskin bıçakları Kyocera tarafından üretilir. Gtin özel çeliğinden üretilen (savaş gemilerinde kullanılan maden) bu bıçaklar, dünya üzerindeki en keskin bıçaklar olarak kabul edilir.
Dünyanın En Keskin Bıçağı

Yeryüzündeki en keskin ilk obje, Japonların Samuray kılıçlarıdır. Daha sonra jilet icat edilmiştir. Jilet üretilirken çelik maddesi 5 bin defa inceltilir ve 10 bin defa sertleştirilir. Bu da jileti keskin ve sağlam yapar. Ancak Kyocera'nın ürettiği bıçaklarla traş bile olabilirsiniz ama denemeyin. Çünkü bu bıçaklar 7 bin defa inceltilip 30 bin defa sertleştiriliyor. Özel yapım bu bıçakları ayrıca dünya üzerindeki en pahalı keskin aletler. Kyocera aynı zamanda mutfak aletleri de üretiyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.