enteresan.com LogoDünya'nın En Yaşlı İnsanı 130 Yaşında

Kazakistanlı yetkililer 130 yaşında hala hayatta olan bir kadın buldular.
Dünya'nın En Yaşlı İnsanı 130 Yaşında

Kazakistanlı yetkililer 130 yaşında hala hayatta olan bir kadın buldular. Bu bir önceki rekor olan 114 yıldan tam 16 sene fazla demek. Sakhan Dosova adındaki kadın tam 10 çocuk annesi. Söylediğine göre hiç doktoru ziyaret etmemiş ve hiç tatlı şeyler yememiş. Tek kötü alışkanlığının köy yapımı tuzlu peynir olduğunu söylüyor. Kazak yetkililer bunu öğrendiklerinde çok şaşırmışlar, çünkü ülkenin'de en yaşlı insanı. Kadına ilk olarak nüfus cüzdanı 47 yaşındayken, 1926 yılında verilmiş. Kadının söylediğine göre doğum tarihi 27 Mart 1879 yani bu hafta doğum gününü kutlayarak 130 yaşında basacak. Yaşını Sovyetlere ait pasaportunu göstererek kanıtlayan kadının, sözlerine Kazak yetkililer şüpheyle yaklaşıyorlar. Eğer kadın yanlış hatırlıyorsa, insanların hayal kırıklığına uğrayabileceğini düşünüyorlar. 130 yaşındaki kadın: "Uzun yaşamak hakkında hiçbir özel sırrım yok. Hiçbir zaman, hiçbir ilaç kullanmadım. Hastalandığımda babaannemden öğrendiğim bitkisel ilaçları kullandım. Hiç şekerli şeyler yemedim, hiç sevmiyorum." Dedi. Gaukhar Kanieva, 42, (Kız Torunu): "Çok neşeli bir kadın. Onu hep eğlendiririz, neşeli olması uzun yaşamasını sağladı." Dedi. Karaganga, Sosyal Demokratik Demartmanının başkanı Nailya Dosayeva, "hiç kuşku yok, kadın doğru söylüyor" şeklinde konuştu. Eğer kadının söylediği doğum tarihi doğruysa, bu 130 yaşındaki kadının birsürü tarihi olaya tanıklık ettiğini gösteriyor. Bu Stalin ve Einstein'in doğum tarihleri. Aynı zamanda Edison'un Ampul'ü keşfettiğini ilk açıkladığı sene. Kadın 10 yaşındayken, Hitler henüz yeni doğmuştu. Kadın 38 yaşındayken, Lenin Rusya'da devrim yapmıştı. 60 yaşındayken 2. Dünya savaşı başlamıştı. 130 yaşındaki kadın olanaksızlıklar içinde yaşıyor. Torunlarının yaptığı seslerden ve yaramazlıklarından rahatsız olan kadının tek sağlık sorunu duyma problemi.

Dünya nın En Yaşlı İnsanı 130 Yaşında

Dünya nın En Yaşlı İnsanı 130 Yaşında

Dünya nın En Yaşlı İnsanı 130 Yaşında

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Gelmiş Geçmiş En İlgi Çekici Perdeler Yapıldı

Tabii ki bazı perdeler sadece basitçe güneş ışınlarını engellemek için tasarlansa da, bir kısmı da dantelli püskülleri yada karmaşık kıvrımlarıyla bizi kendilerine hayran bırakabiliyor.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Yolu

Yola çıkmadan önce haritaya bakmayı sakın unutmayın...

Dünyanın En Hızlı Koşan Hayvanı

Dünyanın en hızlı hayvanı nedir sorusunun cevabını biliyor olsanızda bu hayvanın hızıyla ilgi detaylar sizi ürpertebilir...

Kendini Köpek Zanneden Ördek

9 aylık ördek kendinin köpek olduğunu düşünüyor.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Düşen Asansörde Ne Yapılır?

Ne yazık ki tehlikeleri önceden tahmin etmemize imkan yok. Ancak önceden kendimizi tehlikeye sokmadan bu tehlikeli durumdan çıkmamızı sağlayabileceğimizi öğrenebiliriz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.