enteresan.com LogoDünyanın En Yüksek Oktavlı Sanatçısı

"Vokalist olabilmek için, en az -asgari- 1,5 oktav sese ihtiyacınız olmalı" der müzik hocaları. Bu alanda ders alan vokalistler ise daha 1,5 oktava zor çıkarken, soprano ve opera sanatçısı olabilmek resmen rüya gibi geliyor.
Dünyanın En Yüksek Oktavlı Sanatçısı

Yma Sumac adlı Perulu bayan soprano, rivayetlere göre 9 oktav sese sahip(!) Tabi bu bilgi sanatçı hakkında ortaya atılan büyük bir uydurmaca. Yma Sumac gerçekte 5 oktav sese sahip, gelmiş ama geçmemiş en iyi soprano. Sadece soprano demek büyük terbiyesizlik olur zira Sumac bir çok ses rengine aynı anda sahip. Kendisinden her türlü sesi duymak mümkün.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.