enteresan.com LogoEn Tuhaf Robot Resimler

Bezen polislerin çizdiği robot resimler gerçekten çok ilginç olabiliyor !
En Tuhaf Robot Resimler

Bazen polislerin yaptığı robot resimler, beklenilenden biraz farklı çıkar. İşte en tuhaf robot resimler:

1) Victoria'daki polis ekipleri bu sıradan çizime uyan birini, bıçaklı saldırı suçundan arıyor. Ancak bu yuvarlak suratlı adamın çizimini herkese benzer bulmak o kadar kolay ki gerçek suçluyu tespit etmek oldukça zor olacak gibi.

2) Ya robot resim sanatçısı çizimi ona anlatıldığı biçimde yapmamış ya da bu sunucunun yapması gereken bir açıklama var.

3) 130 kiloluk liseli futbol oyuncusu Kory Wakefield okula giderken silah zoruyla kaçırıldığını söylediğinde polis suçlunun kaba bir resmini çizmekle uğraşmaya başladı. Wakefield'ın verdiği ifadeye göre suçluyu saatlerce arabasında dolaştırdıktan sonra bir kaza yapmaları sonucu adam aracı terk etmişti. Wakefield'ın kız arkadaşıysa ondan gelen ve yardım istediğini belirten iki mesajdan sonra polise gitti. Geride parmak izi bırakmayan suçluyu yakalamak için bu tuhaf robot resim çevreye dağıtıldı.

4) Bu suçluyu yakalamak biraz zorlayıcı olabilir.

5) Bu adamın adalete teslim edilmesi gereken azılı bir suçlu olduğunu bir kenara bıraksak bile şu görüntü o kadar tuhaf ki insanın tüyleri diken diken oluyor. Bu sinsi görünümlü ürkütücü adamın, aslında erkek kılığına girmiş bir kadın olduğuna inanılıyor.

6) Karikatürist Bill "Weg" Green'in evine hırsız girdiğinde 82 yaşındaki adam birkaç dakika içerisinde suçlunun resmini çizdi. Evet, çizdiği resim karikatür şeklinde ama suçlu 15 dakikada yakalandığına göre faydalı olduğu kesin.

7) Bir dükkana hırsızlık amacıyla girdiği için aranan bu adamın resmi, polis tarafından profesyonel gölgelendirme teknikleriyle oluşturulmuş. Tarifi veren dükkan çalışanları hırsızın silahından mı yoksa ürkütücü gözlerinden mi daha çok korkmuştur işte o bilinmez.

8) O şey bere mi acaba? Dünyada buna benzeyen başka bir şey daha olamayacağına göre bu adamı yakalamak oldukça kolay olacaktır.

9) Olası en tanımlayıcı çizim bu olsa gerek. Eminiz bu suçlu anında yakalanmıştır.

10) Polis bu resmi yayınladıktan sonra yüzlerce insan telefon açmıştır herhalde. Bu suçlunun yaptığı şeyin 98 yaşındaki bir dulun birikimlerini alarak onu dolandırmak olduğu söyleniyor. Kadının yaptığı tanıma göre adam 40 yaşlarında, traşlı ve dar çeneliydi. Başında da bu tarz bir şapka vardı. Birilerini anımsattı mı?

11) Bu tuhaf çizim, bir kaçırılma olayının ardından yapılmış. Memurlar aslında suçlunun yüzüne dair bir ipucuna sahip olmadıklarından robot resim çıkaramamışlardı. Ancak Praia da Luz sakinlerine böyle bir çizim dağıtılmış.

12) Indiana polisi tek dişi olmayan ve izlerle dolu bir yüzü olduğu söylenen bu banka soyguncusunun resmini çevreye dağıtmıştı. Çizimde oldukça şaşkın ve sinirli görünen suçlunun, başka banka soygunlarıyla da ilgisi olduğu düşünülüyor.

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler

En Tuhaf Robot Resimler