Cinler insanları çoğu zaman cezalandırmak amacıyla çarparlar. İnsanlar farkında olmadan cinlere eziyet edebilir, hatta farkında olmadan cinleri öldürrebilir. Cinlerde bunun kasten yapıldığını zannederek kişiyi cezalandırır.

Cinler Neden Çarpar, Cin Çarpmasının Belirtileri Nelerdir?

İnsanlar cinlere nasıl zarar verir: Cinlerin yaşadığı yerler olan ıssız yerlerde işemek cinlerin insanları cezalandır nedenlerinden biridir. Ayrıca kara kedi, akrep, yılan, köpeğe zarar vermekte cin çarpma nedeni olabilir. Bu hayvanları yaralı bırakılmaması muhakkak öldürülmesi gerekir.

Cin çarpmasının en belirgin özellikleri hareketlerde görülürür. Cinin çarptığı bir kişi düzgün yürüyemez, düzgün konuşamaz, sağlıklı düşünemez. Düşünceleri ve sezileri arasında bağlantı kuramaz. Bazı durumlarda ise hastalık belirtileri görülürken bazı durumlarda ise sadece bu işin uzmanları tarafından anlaşılabilecek yorumlanabilecek belirtiler görülür.

Cin çarpması fiziksel bir olay değil. Tamamen ruhsaldır. Cinler çarpması denen olay cinin cezalandırmak amacıyla bir kişinin içine girerek ona istediklerini yaptırabilir.

Cinler tarafından çarpılan bir insanlarda aşağıdaki durumlar gözlenebilir:

Cin kişinin ağzından konuşur. Acı çeker, sızlanır, çığlık atar, bağırır.

Cinin çarptığı kişi etrafa sert bir şekilde bakar, elleri ile gözlerini kapatır. Başkışları tek bir yere odaklanır veya göz kapaklı hızlı bir şekilde açıp kapanır.

Vücud titrer, kişi o kadar rahatsızdır ki yattı yerde duramaz sağa sola döner.

Kişi bayılır, cin çarptığı kişinin ağzından konuşur.