Doğa Olayları

 • Bir Ağacın Hazin Sonu

  Bir Ağacın Hazin Sonu

  25 Ocak 2015 16:00
  En uzun ömürlü bir ağaç bile metropolitan bir hayat ortamında sadece 8 sene yaşayabilir. Düşünün, insan ne kadar yaşayabilir?
 • Dünyanın En Muhteşem Manzaraları

  Dünyanın En Muhteşem Manzaraları

  16 Ocak 2015 12:00
  Yeryüzünde kesinlikle tadı çıkarılması gereken muhteşem manzaralar yer alıyor. Kesinlikle görmeniz gereken manzaralardan en büyüleyici olanları konunun devamında!
 • Kıyamet İçin Geri Sayım Başladı!

  Kıyamet İçin Geri Sayım Başladı!

  Bu saatten sonra artık yapacak bir şey yok. Dünyanın ısısı 8 derece yükseldi. Kıyamet için düğmeye basıldı. Ünlü İngiliz yazar ve çevre bilimci James Lovelock, dünyanın gelecek 100 yıl içinde 8 santigrad derece daha ısınacağını ve bu koşullarda dünya nüfusunun ancak 10'da birinin yaşayabileceğini söyledi. Reuters'ın haberine göre, küresel ısınmaya karşı alınan önlemlerin "övgüye değer olsa da boşuna olduğunu" savunan Lovelock, 8 derecelik ısınmaya yol açacak tüm koşulların çoktan oluştuğunu ifade etti. Bazı araştırmacıların karbondioksit emisyonunu sınırlamak amacıyla alınan önlemlerin küresel ısınma artışını önümüzdeki 100 yılda 2 santigrat dereceyle sınırlı tutabileceğini ileri sürmesine karşın Lovelock, bu çabaları da "böbrek yetersizliği olan bir hastanın ölümden başka alternatifi olmadığı için yaşam ünitesinin fişini çekememesine" benzetti.
 
1...23456...8