İlginç Bilgiler

 • Berber Maymunu

  Berber Maymunu

  Sakın yanlış anlaşılmasın bu maymun türünün berberlikle hiçbir alakası yoktur. Belki vardır da henüz böyle bir yeteneğinin olduğu keşfedilmemiştir...
 • Dünyadaki Karıncaların Sayısı

  Dünyadaki Karıncaların Sayısı

  10 Temmuz 2014 08:30
  Dünyada milyarlarca insan yaşıyor. E milyarlarca tavuk da yaşıyor. Peki ya filler? Onları unuttuk mu zannediyorsunuz? Ya o değil de sevgili okur, dünyada bir insan başına tam bir milyon karınca düşüyor. Eee? İstatistik işte... Yazalım dedik. Haberiniz olsun, eksik çıkarsa Birleşmiş Milletlere baş vurarak hakkınızı arayabilirsiniz. Karıncalarınız geldiğinde de saymayı sakın unutmayın. Unutmayın! Dünyada bir insan başına bir milyon karınca düşüyor!
 • Pembe Pandalar

  Pembe Pandalar

  Pandalar ilk doğum anlarında tüysüz bir biçimde pespembe bir canlı olarak dünyaya gelir. Ancak büyüdükçe başkalaşır ve siyah beyaz türlü görünümlerini alırlar.
 • Şişmanlar Daha Neşeli!

  Şişmanlar Daha Neşeli!

  Kanada'da bulunana Lakehead Üniversitesi uzmanlarından bir grup psikolog insanların vücut ağırlıkları ile ruh halleri arasındaki orantıyı araştırdı...
 • Dişler Fırçalansa Bile Kötü Kokular Neden Gitmez?

  Dişler Fırçalansa Bile Kötü Kokular Neden Gitmez?

  08 Temmuz 2014 16:30
  Soğan ve sarımsak başta olmak üzeri aldığımız çeşitli aromatik besinlerin kokuların dişlerimizi fırçaladağımızda dahi yok olmazlarlar. Bunun için çeşitli gargara için kullanılan çeşitli temizleyici maddeler ise kokuyo yok etmeyip maskelerler.
 • Kutup Ayıları Hakkında İlginç Bilgiler

  Kutup Ayıları Hakkında İlginç Bilgiler

  08 Temmuz 2014 11:00
  Kutuplarda nesli tükenmek üzere olan hayvanlarımızdan bir tanesi de, bu bölgenin en eski yerlileri olan Kutup Ayıları'dır. Kutup Ayıları, hakkında ilginç bir bilgi almak istiyorsanız, şu anda doğru yazıyı okumaktasınız.
 • Mors Alfabesi - Samuel Morse

  Mors Alfabesi - Samuel Morse

  Mors alfabesi, kısa ve uzun işaretler (nokta ve çizgiler) kullanarak bilgi aktarılmasını sağlayan yöntem...