Nasıl Yapılır?

 • Genç Escher!

  Genç Escher!

  01 Ekim 2014 15:30
  Bu rehberi hazırlayan kişi, rehberine 'Genç Einstein' gibi ilginç bir başlık koymak istemiş. Fakat daha sonra, anlatmaya çalıştığı şeyin fizikten daha çok, matematikle ilgili olmasından dolayı, rehberine 'Genç Escher' başlığını uygun görmüş.
 • Alışveriş Bisikleti

  Alışveriş Bisikleti

  Bisikletle alışveriş arabasını birleştirmek, çok sık alışveriş yapan kişiler için güzel olabilir. Yine de bu aracı sürerken dikkatli olun, keskin virajları dönerken biraz zorlandığını söyleyebilirim.
 • Ofis İçin Bubi Tuzağı

  Ofis İçin Bubi Tuzağı

  Bu ofisinizde eğlenmek amacıyla kullanabileceğiniz bir bubi tuzağı. Küçük objeleri fırlatmaya yarıyor. Gerçi söylememize gerek yok ama siz yine de kullanırken dikkatli olun kimseye nişan almayın.
 • Kupon/Kart Çantası Nasıl Yapılır?

  Kupon/Kart Çantası Nasıl Yapılır?

  Bu tarifte kupon, kart, önemli not ve benzeri kağıt parçalarını düzenli bir şekilde saklayabilmeniz için çok şık bir çanta yapacağız. Yapımı çok kolay ve masrafsız olan bu çantayı dilediğiniz şekilde kullanabilir, ya da bir sevdiğinize armağan edebilirsiniz. Hazırsanız malzmeleri toplamaya başlayın.
 • Kağıttan Yapılmış Eşkenar Rombik Triacontahedron

  Kağıttan Yapılmış Eşkenar Rombik Triacontahedron

  27 Eylül 2014 08:30
  Bu rehber sayesinde, bir origami çok yüzlü şekli yapabilirsiniz. Eşkenar Rombik Triacontahedron, hem yüzeyleri eş değer hem de kenarları eş değer olan bir şekil olduğu için, yapılması kolay bir şekildir. Bu Eşkenar Rombik Triacontahedron katlama rehberini, internette bulduğum bir eşkenar rombik dodecahedron rehberini, biraz daha modifikasyondan geçirerek oluşturdum.
 • Tek Malzemeli Dondurma Nasıl Yapılır?

  Tek Malzemeli Dondurma Nasıl Yapılır?

  Bu dondurma tarifi, inanılmayacak kadar güzel. Çok zengin, kaymaklı ve tatlı. Yağsız olduğunu ve hatta hiçbir süt ürünü içermediğini tahmin bile edemezsiniz. Şeker ya da koruyucu da içermeyen bu dondurma tam sizlere göre. En güzel tarafı da bu dondurmayı yapmak içn ihtiyacınız olan tek şey bir malzeme olması. Bu muhteşem tatlının tek malzemesinin ne olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Süt ürünleri olmadan buna dondurma denilmez diyebilirsiniz. Ancak bu tarifi kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Tadını gerçek dondurmalardan ayırt edemeyeceksiniz bile.