Nasıl Yapılır?

 • Trafik Hunisinden Korna Yapma

  Trafik Hunisinden Korna Yapma

  Eskiden savaşlarda haberleşme amaçlı kullanılan savaş boruları vardı. Bu borular tehlike anında ya da işaret gönderme amacıyla kullanılırdı. Bildiğiniz gibi yüzülerin efendisinde Boromir'inde meşhur bir savaş borusu vardır. Orklar kendisine saldırdığında bu savaş borusu kesilip yere düşüyor, küçük hobbitler bunu bulup, boromirin ölmüş olabileceğini düşünüp kendisini aramaya başlıyordu. Şimdi park yapılmaması için ya da işaret olarak kullanılan bu trafik hunilerinden "savaş borusu" ya da bilindik tabiriyle korna'nın nasıl yapıldığını anlatıyoruz.
 • Speedlite

  Speedlite "Grid" (Strobist Blog'da Görüldüğü Gibi)

  "Grid" (ızgara), speedlite (Nikon'un seçimlik flaş modellerine verilen isim) çıkıntısına hoş bir desen katan harika bir aksesuardır. Bu eğitici video, ilk olarak Strobist Blog'da geçen yılın sonbahar mevsiminde yayınlanmıştı ve bu ders, seçim gününden sonra her yere saçılmış olarak bulunan sinir bozucu politik afişleri kullanmanın da harika bir yolu olarak karşımızda duruyor.
 • Oyuncak Roket Nasıl Yapılır?

  Oyuncak Roket Nasıl Yapılır?

  Çocuklarınız için tamamen zararsız oyuncak roket nasıl yapabilirsiniz? Açıklıyoruz. Basitçe yapacağımız şeyi tarif etmek gerekirse: Pipet (içecek- kamışı) i oyuncak roket haline getiriyoruz ve bisiklet hava pompasıyla fırlatabiliyoruz.
 • Kağıttan Yapılmış Dart Oku

  Kağıttan Yapılmış Dart Oku

  10 Nisan 2014 14:00
  Neredeyse, 8 ila 12 metre arasında uçabilen, harika küçük bir dart oku. Hem de bu dart oku, kağıttan yapılıyor. Umarım bu rehber, yeterince açıklayıcı olabilmiştir. Ben elimden geleni yapmaya çalıştım.