enteresan.com LogoKâğıttan Bilim-Kurgu Modelleri

Kâğıtla çalışmayı çok seven Japon tasarımcı Shunichi Makino, Yıldız Savaşları, Uzay Yolu, Robocop, Demir Adam ve benzeri pek çok ünlü bilim-kurgu filminden uzay araçlarının akıl almaz replikalarını yaptı.
Kâğıttan Bilim-Kurgu Modelleri

Websitesinde tüm çalışmalarının birer resmiyle beraber nasıl yapıldıklarına dair bir açıklama da var. Bay Makino, belli kâğıt maketleri tasarlamanın, onları yapmaktan çok daha zor olduğunu söylüyor. Yani asıl zevkli taraf, kâğıttan kesilmiş parçaları bir araya getirmek. Ve bu işin en güzel yanı da websitesindeki açıklamalar. Çünkü bu sayede aynı kâğıt modelleri siz de evinizde yapabiliyorsunuz.

Kâğıttan Bilim-Kurgu Modelleri

Kâğıttan Bilim-Kurgu Modelleri

Kâğıttan Bilim-Kurgu Modelleri

Kâğıttan Bilim-Kurgu Modelleri

Kâğıttan Bilim-Kurgu Modelleri

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Gelmiş Geçmiş En İlgi Çekici Perdeler Yapıldı

Tabii ki bazı perdeler sadece basitçe güneş ışınlarını engellemek için tasarlansa da, bir kısmı da dantelli püskülleri yada karmaşık kıvrımlarıyla bizi kendilerine hayran bırakabiliyor.

Dünyanın En Tehlikeli 10 Yolu

Yola çıkmadan önce haritaya bakmayı sakın unutmayın...

Dünyanın En Hızlı Koşan Hayvanı

Dünyanın en hızlı hayvanı nedir sorusunun cevabını biliyor olsanızda bu hayvanın hızıyla ilgi detaylar sizi ürpertebilir...

Kendini Köpek Zanneden Ördek

9 aylık ördek kendinin köpek olduğunu düşünüyor.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Düşen Asansörde Ne Yapılır?

Ne yazık ki tehlikeleri önceden tahmin etmemize imkan yok. Ancak önceden kendimizi tehlikeye sokmadan bu tehlikeli durumdan çıkmamızı sağlayabileceğimizi öğrenebiliriz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.