enteresan.com LogoKot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası

Bu harika görünümlü çantayı, yatağınızın baş ucuna ya da çalışma sandalyenize bağlayabilir ve çantanın içine, 2 tane roman kitabınızı ya da bir tane büyük ders kitabınızı, MP3 çalarınızı, cep telefonunuzu, dijital fotoğraf makinenizi, not defterlerinizi, dosyalarınızı, kalemlerinizi, kısacası bu tarz tüm eşyalarınızı koyabilirsiniz.
Kot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası

Kullanılan Materyaller
Bu güzel projenin yapımı için; eski bir kot pantolona, bir dikiş makasına, iğnelere, ipliğe, koyu renkli ve yıkanabilir bir boya kalemine, ihtiyacınız bulunmaktadır.

Kot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası


Eski Kot Pantolonunuzu Hazırlamak
Kot pantolonunuzun bacak kısımlarının hemen üstünden, düz bir çizgi halinde kotunuzu kesmelisiniz. Eğer bu aşamada, kotunuzu çok yukarıdan keserseniz, ceplerin kotun içinde kalan kısımları, alt kısımdan aşağı sarkacaktır. Bundan dolayı, kotunuzu keserken ya dikkatli olun, ya da sarkan ceplerin ucunu da keserek, daha sonra tekrar dikin. Bu çok önemlidir, buna dikkat edin.

Kot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası


Kot Pantolondan Çantanızı Dikmeye Başlayın
Kot pantolonunuzdan kestiğiniz kısmı, ters çevirip iç kısmından, bir dikiş makinesi yardımıyla sağlam bir şekilde dikin. Çantanızı dikerken, köşeleri yapmayı ve hafif bir açı vermeyi unutmayın. (Fotoğraflara bakarak, işaretli bölümleri görebilirsiniz.)

Kot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası


Çantanın Şerit Askılarını Hazırlamak
Kot pantolonunuzun kestiğiniz bacak kısımlarını alarak, bu kısımların kenarlarında bulunan sağlam dikiş kısmını, her iki tarafından makasla kesip çıkararak, iki uzun ve sağlam şerit elde edin.

Kot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası


Şerit Askıları Çantaya Eklemek
Kot çantanınız arka kısmına, küçük yarıklar kesin. Bu kesikleri, askıları çantaya eklemek için kullanacaksınız. Şeritleri bu kesik kısımlardan geçirin ve uçlarında, bir çalışma sandalyesine ya da bir yatağın baş ucuna bağlamanıza yetecek kadar, boşluk bırakın.

Kot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası


Kot Pantolondan Yapılan Çantanız Hazır!
Çantanızı, çalışma sandalyenize ya da yatağınıza bağladıktan sonra, isteğe bağlı olarak çantanın ağız kısmına düğmeler dikebilir ya da başka bir şerit kullanarak, çantanın ağzını bağlayabilirsiniz. Siz de, bu kadar kolay bir şekilde, eski kot pantolonlarınızı değerlendirebilir, ortaya yaratıcı tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Kot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası

Kot Pantolondan Yapılan Küçük Kitap Çantası

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Dünya'nın En Çok Evlenen Kadını

Linda Wolfe, "Dünya'nın en çok evlenen kadını" ünvanıyla rekor kırdı

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Dünyanın En İlginç Anneleri

Dünyanın en ilginç annelerin yaptıklarını okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.

Düşen Asansörde Ne Yapılır?

Ne yazık ki tehlikeleri önceden tahmin etmemize imkan yok. Ancak önceden kendimizi tehlikeye sokmadan bu tehlikeli durumdan çıkmamızı sağlayabileceğimizi öğrenebiliriz.