enteresan.com LogoKüpe Askısı Nasıl Yapılır?

Kendi küpe askılığınız olsun istemezmisiniz?
Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

En çok kullanılan ev eşyalarından biri olan küpe askısını nasıl yaparsınız? Şifonyeriniz üzerinde sahiden güzel görünecek ve sallantılı küpelerinizin birbirine dolaşmasını engelleyecek bu askı, hem kullanışlı hem de şık. Ayrıca saç bantlarınız ve tokalarınız için de bu askıyı kullanabilirsiniz. İşte şimdi bu yaratıcı askının nasıl yapıldığına geçiyoruz.

Adım 1: Malzemelerİhtiyacınız olan şeyler:

- Camı olmayan bir fotoğraf çerçevesi

- Makas

- İşaret kalemi

- Tükenmez/kurşun kalem

- Kuvvetli yapıştırıcı

- Çift taraflı bant

- Bir fotoğraf ya da çıktısı alınmış bir resim

- Küçük bir parça tel örgü ya da perde

Adım 2: Örgüyü Yerleştirme

(Eğer çerçeveyi boyamayı planlıyorsanız ilk başta bunu yapmanız gerekecek. Kuruması için beklemeye başladığınızdaysa bu adıma geçebilirsiniz.)

Çerçevenizi ilk satın aldığınızda resim koyacağınız yere bırakılmış mukavvayı örgünün üzerine koyun ve etrafını bir işaret kalemiyle çizin. Bu iz üzerinden makasla kesin. Camın olması gerektiği yere, yani çerçevenin ön kısmına uyup uymadığından emin olun. Örgüyü kaldırın, sonra çerçevenin iç kısmı boyunca yapıştırıcıyı sürün. Örgüyü, yapıştırıcı sürdüğünüz kısımların üzerine yerleştirin. Yapıştırdığınız örgünün kenarlarını sağlamlaştırmak için bastırın. Yalnız dikkat edin, baskıyı uyguladığınız şey parmağınız olmasın. Ayrıca yapıştırıcıdan akan damlaları bir problem olmaktan çıkarmak için altına kâğıt koymak da fena bir fikir değil.

Adım 3: İşte Karşınızda Küpe Askılığı!

Çerçevenizin arkasını güzel yapmak için arka kısmı çıkarın ve onun büyüklüğünde bir resim ya da fotoğraf kesin. Görüntülerde üzerinde çiçek resimleri olan bir kaplama kâğıdı var. Tavsiyemiz orijinal fotoğraf kullanmamanız. Bir kopyasını çıkartırsanız küpelerinizin arkası resminiz üzerinde küçük çizikler oluşturduğunda üzülmezsiniz. Şu noktada yapmanız gereken tek şey çift taraflı bantı almanız ve kâğıdı çerçevenin arkasına yerleştirirken kırıştırmamanız. İşte bu kadar! Yalnızca çerçevenize istediğiniz son rötuşları atın ve şifonyeriniz üzerine yerleştirin. Sallanan küpelerinizi, tokalarınızı ve saç bantlarınızı asabileceğiniz askı hazır! İsterseniz bu askıyı duvara da asabilirsiniz.

Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

Küpe Askısı Nasıl Yapılır?

Küpe Askısı Nasıl Yapılır?