enteresan.com LogoLondra'daki Çevreci Tramvay Sistemi

Güney ve Kuzey Londra'yı birbirine bağlama stratejisinin bir parçası olan Londra Taşımacılığı...
Londra'daki Çevreci Tramvay Sistemi

Bir İngiliz girişimi olan ConnectingSouthwark.com, kamu taşımacılığına çevreci bilinci yerleştirerek EcoPod tramvay istasyonu sayesinde çevresel sorumlulukla ilgili harika bir öğretici araç ve bilgi sağlıyor. Geri dönüştürülmüş gemi konteynırlarından yapılan ve güneş panelleri ve rüzgar türbinleri gibi yenilenebilir enejiyle çalışan EcoPod, hem tramvayla hem de yenileme programıyla çevreci ilkelerin harika bir sembolü konumunda.

Güney ve Kuzey Londra'yı birbirine bağlama stratejisinin bir parçası olan Londra Taşımacılığı (TFL), önerilen tramvay sistemine yeni bir kimlik geliştirmek için İngiliz tasarımcıları göreve atadı. EcoPod, Southwark'ın sancak gemisi yenileme alanının merkezi olan Elephant And Castle'a kuruldu ve Londra Nehir Üstü Tramvayı ve yeni Elephant And Castle programlarıyla iligili bilgi toplamaya başladı.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!