enteresan.com LogoLondra'daki Çevreci Tramvay Sistemi

Güney ve Kuzey Londra'yı birbirine bağlama stratejisinin bir parçası olan Londra Taşımacılığı...
Londra'daki Çevreci Tramvay Sistemi

Bir İngiliz girişimi olan ConnectingSouthwark.com, kamu taşımacılığına çevreci bilinci yerleştirerek EcoPod tramvay istasyonu sayesinde çevresel sorumlulukla ilgili harika bir öğretici araç ve bilgi sağlıyor. Geri dönüştürülmüş gemi konteynırlarından yapılan ve güneş panelleri ve rüzgar türbinleri gibi yenilenebilir enejiyle çalışan EcoPod, hem tramvayla hem de yenileme programıyla çevreci ilkelerin harika bir sembolü konumunda.

Güney ve Kuzey Londra'yı birbirine bağlama stratejisinin bir parçası olan Londra Taşımacılığı (TFL), önerilen tramvay sistemine yeni bir kimlik geliştirmek için İngiliz tasarımcıları göreve atadı. EcoPod, Southwark'ın sancak gemisi yenileme alanının merkezi olan Elephant And Castle'a kuruldu ve Londra Nehir Üstü Tramvayı ve yeni Elephant And Castle programlarıyla iligili bilgi toplamaya başladı.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Dünyanın En Büyük Tidal (gel-git) Türbini Başarılı Bir Şekilde Kuruldu

1000 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük tidal türbini, Kuzey İrlanda'daki Strangford körfezine yerleştirildi...

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti' yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Dünyanın En Tuhaf Tankları

Tanklar yüksek ateş gücüne, ağır bir zırha ve hemen hemen her arazide hızla yol almasını sağlayacak sürüş takımlarına sahip savaş araçlarıdır. Tanklar oldukça masraflı ve lojistik açıdan çaba harcanması gereken araçlar olmalarına karşın kara üzerindeki hedeflere saldırmak ve piyade güçlerinin moralini düşürmeleri açısından modern ordular için vazgeçilmezdir.

En Tuhaf 10 Evlilik Yüzüğü

Düğün hazırlıkları sırasında yaşadığınız stresten bu tip yüzüklerle rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Dünyanın En İlginç Anneleri

Dünyanın en ilginç annelerin yaptıklarını okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.