enteresan.com LogoPet Şişelerinden Ev

Iguazu'da en popüler turist mekanlarından olan Iguazu Şelalesi'nin yanısıra bir de pet şişelerden yapılmış olan ev bulunuyor.
Pet Şişelerinden Ev

Iguazu'da en popüler turist mekanlarından olan Iguazu Şelalesi'nin yanısıra bir de pet şişelerden yapılmış olan ev bulunuyor.
Alfredo Alberto Santa Cruz'un aklına, küçük kızı için bir oyun alanı yaparken pet şişelerden ev yapma fikri gelmiş. Yapımı tamamladıktan sonra plastik oyun alanının oldukça sağlam olduğunu fark eden Cruz, doğru yolda olduğunu anlamış. İşte böylece ailesi ve kendisi için bir yatakodalı pet şişe evi inşa etmeye başlamış.
Santa Cruz'un evinin içerisinde bir yatak, sandalyeler, raflar ve hatta yapma bir asma bitki bile bulunuyor. Tüm bunlar ise yine pet şişelerden yapılmış. Ahşap iskelet ve birkaç cıvata dışında evin kendisi ve içerisindeki herşey geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış.
Duvarlar 2 litrelik pet şişelerden, çatı ise karton içecek kutularından oluşuyor. Alfredo içecek kutularını düzleştirerek alüminyum kısımları dışarı doğru çevirmiş. Böylece çatı güneş ışınlarını yansıtıyor ve içerinin serin kalmasını sağlıyor. Bu şekilde yağışlar nedeniyle 4-5 yıl dayanabilecek olan çatıyı şişelerden kestiği bir tabaka plastikle kaplayarak süreyi 20 yıla uzatmış.

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Dünya'nın En Çok Evlenen Kadını

Linda Wolfe, "Dünya'nın en çok evlenen kadını" ünvanıyla rekor kırdı

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Dünyanın En İlginç Anneleri

Dünyanın en ilginç annelerin yaptıklarını okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.

Düşen Asansörde Ne Yapılır?

Ne yazık ki tehlikeleri önceden tahmin etmemize imkan yok. Ancak önceden kendimizi tehlikeye sokmadan bu tehlikeli durumdan çıkmamızı sağlayabileceğimizi öğrenebiliriz.