enteresan.com LogoPet Şişelerinden Ev

Iguazu'da en popüler turist mekanlarından olan Iguazu Şelalesi'nin yanısıra bir de pet şişelerden yapılmış olan ev bulunuyor.
Pet Şişelerinden Ev

Iguazu'da en popüler turist mekanlarından olan Iguazu Şelalesi'nin yanısıra bir de pet şişelerden yapılmış olan ev bulunuyor.
Alfredo Alberto Santa Cruz'un aklına, küçük kızı için bir oyun alanı yaparken pet şişelerden ev yapma fikri gelmiş. Yapımı tamamladıktan sonra plastik oyun alanının oldukça sağlam olduğunu fark eden Cruz, doğru yolda olduğunu anlamış. İşte böylece ailesi ve kendisi için bir yatakodalı pet şişe evi inşa etmeye başlamış.
Santa Cruz'un evinin içerisinde bir yatak, sandalyeler, raflar ve hatta yapma bir asma bitki bile bulunuyor. Tüm bunlar ise yine pet şişelerden yapılmış. Ahşap iskelet ve birkaç cıvata dışında evin kendisi ve içerisindeki herşey geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış.
Duvarlar 2 litrelik pet şişelerden, çatı ise karton içecek kutularından oluşuyor. Alfredo içecek kutularını düzleştirerek alüminyum kısımları dışarı doğru çevirmiş. Böylece çatı güneş ışınlarını yansıtıyor ve içerinin serin kalmasını sağlıyor. Bu şekilde yağışlar nedeniyle 4-5 yıl dayanabilecek olan çatıyı şişelerden kestiği bir tabaka plastikle kaplayarak süreyi 20 yıla uzatmış.

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Pet Şişelerinden Ev

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.