enteresan.com Logo10 Estetik Faciası

En feci estetik ameliyatlar
10 Estetik Faciası

1. Hang Mioku: Yüzüne Yemeklik Yağ Enjekte Etti

48 yaşındaki Güney Koreli Hang Mioku'nun estetik operasyon bağımlılığı yüzüne yemeklik yağ enjekte etme derecine gelince, kadın tanınmayacak hale geldi. İlk estetik ameliyatını 28 yaşında olan Mioku sonraki yıllarda peşpeşe birçok kez bıçak altına yattı. Sayısız operasyondan sonra yüzü genişleyip şekilsizleşen kadının gittiği doktorlar ona herhangi bir işlem yapmayacaklarını söyledi, cerrahlardan biri psikolojik rahatsızlığı olabileceğini dile getirdi. İstediğine ulaşamayan Mioku bu olaylar sonrasında yüzüne yemeklik yağ enjekte etmeye başladı. Zayıf kadının yüzü o kadar genişledi ki mahalledeki çocuklar kadına "ayaklı vantilatör" lakabını taktı. Hang'in dile düşmesi en sonunda Kore televizyonuna çıkmasına sebep oldu. Duyarlı izleyiciler kadının haline acıyıp yüzünü küçülttürebilmesi için bağışta bulundular. İlk ameliyatta yüzden 60 gr, boyundan 200 gr yabancı madde alındı. Birkaç işlemden daha geçen Mioku'nun yüzü küçüldüyse de şekilsiz ve yaralar içinde kaldı.

10 Estetik Faciası


2. Jocelyn Wildenstein: 4 Milyon Dolarlık Canavar

Basında "Wildenstein Gelini" (Frankenstein'ın Gelini'ne gönderme) lakabıyla anılan Jocelyn Wildenstein'ın geçirdiği estetik ameliyatlarının toplam masrafı 4 milyon dolar. Peki dünyanın en meşhur ve en feci estetik ameliyat bağımlılarından olan yıldız nasıl bu hale geldi?

1970'li yıllarda Jocelyn Wildenstein güzel yüzlü, aşırı derece zengin bir sanat simsarı ile evli, iki çocuk annesi çok hoş bir kadındı. Estetik çılgınlığı, kocasını 21 yaşında Rus bir mankenle yatakta yakalayınca başladı. Wildenstein kocasını terk edip, tüm parasını almak yerine eşinin sevgisini geri kazanmak arzusuyla güzel olabilmek için defalarca bıçak altına yattı. Eninde sonunda kocası onu terk etti, Jocelyn'in ise eski haline dönebilmesi mümkün değil.

10 Estetik Faciası

3. Michael Jackson: 10'dan Fazla Estetik Burun Ameliyatı Oldu

Michael Jackson'ın 70'li ve 80'li yıllardan günümüze kadarki halini bilmeyen yoktur herhalde. Belki de dünyanın en meşhur "estetik faciası" olan Jackson 10'dan fazla estetik burun ameliyatı oldu.

10 Estetik Faciası

4. Pete Burns: Hayatı Boyunca Kazandığı Paranın Neredeyse Tamamını Estetik Ameliyatlara Harcadı

İngiliz müzik grubu Dead or Alive'ın eski solisti Pete Burns, dudaklarına aşırı miktarda poliakrilamid dolgu enjekte ettirdi, yanak implantı, birkaç estetik burun ameliyatı ve birçok dövme yaptırdı. 2006 yılında dudaklarına yapılan hatalı işlem sonrasında 18 ay süren estetik ameliyatlara neredeyse kazandığı tüm parasını yatırdığını açıkladı.

10 Estetik Faciası

5. Dennis Avner: Kedi Adam

"Kedi Adam" olarak tanınan Dennis Avner, totem hayvanı kaplan gibi görünebilmek için sayısız estetik operasyon geçirdi. Aykırı dövmeler, kaplan bıyıkları için transdermal implantlar, yüzün şeklini değiştirmek ve kaplan dişlerine sahip olabilmek için subdermal implantlar yaptırdı.

10 Estetik Faciası

6. Kertenkele Adam1972 doğumlu "Kertenkele Adam" lakaplı Eric Sprague ayrık dil yaptıran ilk kişilerden ve bu vücut modifikasyonunun popüler olmasını sağladığına inanılıyor. 37 yaşındaki Sprague 700 saat süren dövme uygulamasından sonra kendini sürüngene benzetti. Her bir kaşının yerinde 5 teflon kabartma var, dişleri uzun ve sivri, dili ayrık, kulak memeleri delik ve vücudu kertenkele derisine benzer şekilde pul dövmeleri ile kaplı.

10 Estetik Faciası

7. Donatella Versace: Başlı Başına Bir Karikatür

Gianni Versace'nin sarışın kız kardeşi Donatella Versace sayısız estetik ameliyat geçirdikten sonra kendini karikatür karakterine benzetti. Estetik burun ameliyatları burnu küçültmek için yapılsa da, Donatella'nın burnu büyüdükçe büyüdü, geniş, yassı ve eğri bir hal aldı. Zaten dolgun olan dudukları daha da şişti. Kırışıklıklarını gidermek için yüzüne yaptırdığı dermal enjeksiyonlar sonucunda gergin yüzü ve sarkık vücudu tezat oluşturuyor.

10 Estetik Faciası

8. Jackie Stallone: Yüz Estetiği, Kaş Kaldırma, Yanak İmplantı, Burun Ameliyatı...

Ünlü aktör Silvester Stallone'un annesi Jackie, gelecekte olacaklar hakkında köpeklerle konuştuğunu iddia etmesiyle ve arayanlardan ücret aldığı medyum hattı ile tanınıyor. Jackie Stallone'nin ününe şimdi de geçirdiği operasyonları ekledi; yüz estetiği, kaş kaldırma, yanak implantı, burun ve tabii dudak estetik ameliyatı.

10 Estetik Faciası

9. Amanda Lepore: Dünyanın En Ünlü Transeksüeli

Bir zamanlar çok fakir olan Amanda Lepore'nin geçirdiği sayısız estetik ameliyat onu dünyanın en ünlü transeksüellerinden biri haline getirdi. İlk estetik operasyonunu 15 yaşında oldu, lise son sınıfta cinsiyetini değiştirdi ve sonrasında onlarca kez bıçak altına yattı.

10 Estetik Faciası

10. Michaela Romanini: Kolajen Dolgusu İle Ünlü Sosyetik İtalyan

40 yaşındali sosyetik İtalyan Michaela Romanini dudaklarına yaptırdığı kolajen dolgu ve yaptırdığı sayısız estetik uygulama ile tanınıyor.

10 Estetik Faciası

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.