enteresan.com Logo100 günde 100 Sandalye

Sandalyelere olan tutku
100 günde 100 Sandalye

Martino Gamper'ın mobilyaya, daha da özel olmak gerekirse sandalyelere karşı özel bir tutkusu bulunuyor. 100 Günde 100 Sandalye projesinde Londra'nın sokak köşelerine atılmış ve iki yıl süresince buralardan sistematik olarak toplanmış malzemeleri sökerek ve tekrar üstünde çalışarak "atılan eşyaların biçimsel ve yapısal öğelerini" harmanlayan eşsiz ve fonksiyonel sandalyeler yaratıyor. İlk olarak Viyana'da Ron Arad'ın altında heykel ve ürün tasarımı eğitimi alan ve daha sonra Royal College of Art'ta eğitimine devam eden Martino Gamper, Londra'yı 10 yıldır kendi evi ve atölyesi olarak görüyor.Yemek setlerinden ve plastik bahçe mobilyasından moda klasiklerine, basitlik ve entellektüellik bir araya gelerek garip ve dudak uçuklatıcı çağdaş bir estetik duygusu oluşturuyor. Geleneksel stiller ve malzemelerin karıştırılması, ironi ve aksesuar arasında yürüyen şakacı ve hayali parçaların ortaya çıkmasını sağlıyor. Sanatçının detaya olan düşkünlüğü kadar mizacı da bir sonraki fikrinin ne olacağı konusunda heyecanlanmamıza neden oluyor.

100 günde 100 Sandalye

100 günde 100 Sandalye

100 günde 100 Sandalye

100 günde 100 Sandalye

100 günde 100 Sandalye

100 günde 100 Sandalye

100 günde 100 Sandalye

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.