enteresan.com Logo15 Metrelik Dalga'da Sörf

Kameraya yakalandı: CornwallBeneath'te sörfçülerin 15 metrelik dalga tarafından fırlatıldığı inanılmaz an. Kule gibi yükselen su duvarının altında iki küçük nokta gibi bekliyorlar.
15 Metrelik Dalga'da Sörf

Normalde Hawaii ya da Avustralya'nın devasa dalgalarıyla bağdaştırılan, insanoğluyla elementler arasındaki mücadeleye benziyor.
Fakat gri gökyüzünde titreyen sahil ışıklarıyla burası fırtınalı bir havanın 15 metrelik dalgalar oluşturduğu Cornwall'daki Penzance.
Şiddetli yağış ve fırtına İngiltere'nin birçok kısmını etkisi altına aldı. Fakat sörfçü olan 21 yaşındaki Lee William ve Charlie Thompson'a göre bu denize gitmek için mükemmel bir bahane.
Fotoğrafçılık öğrencisi olan Jacob Cockle (22), arkadaşlarının dalgalarla olan savaşını izlemek için oradaydı.
'Penzance'de bu tip dalgalar hiç görülmez. Buradaki kimse daha önce böyle bir şey görmedi. Burada yıllardır sörfçüleri izlerim. Bu çok nadir bir dalga. Cornwall'ın diğer bölgelerinde büyük dalgalar olurdu fakat daha önce bunun gibi bir şey hiç görülmedi.' dedi.
Suyun gücü altında kaybolan ve hırpalanan arkadaşları hakkında ise; 'Oldukça hoşlarına gitti. Bunlar deli. Çok eğlenceliydi ve bunun için çok istekliydiler.' dedi.
Devon'daki cesur bir can kurtaran gemisi tayfası, rüzgarlar tarafından şiddetli bir şekilde çalkalanan sularda tehlikeli bir şekilde yan yatan hasarlı bir kargo gemisinin mürettebatını kurtarmak için 5 metrelik dalgalarla savaştı.

 15 Metrelik Dalga da Sörf

100 metrelik Yunan bandıralı Ice Prince; fırtına rüzgarları ile yan yatmaya başladığında İngiliz kanalından karşıya 5.258 ton kereste taşıyordu.
6.395 tonluk şilebin alabora olmasından korkulduğu sırada mürettebattan 12 kişi helikopter ile kurtarıldı. Kalan 8 kişi ise Torbay'den açılan can kurtaran gemileri tarafından kurtarıldı.
Sahil güvenlik bu kurtarma operasyonunun yaşadıklarının en zoru olduğunu söyledi.
17 metrelik teknelerini, dalgaların onları vahşi bir şekilde bir sağa bir sola savurduğu esnada 100 metrelik kargo gemisinin yanına yaklaştırma göreviyle karşı karşıyaydılar.
Dümenci Mark Criddle; 'İki geminin birbirine yaklaşması çok büyük bir problemdi. Gemilerde el fireni yoktur. Bir an geminin yanında yerimizi almış, mürettebata atlamaları için bağırırken, bir saniye sonra onlardan 5 metre ötede oluyorduk. İçlerinden bazıları, kendi büyük gemilerini, dalgalar arasında yükselip alçalan, sürekli yuvarlanan bu küçük gemi için terk etmek istemediler.' dedi.

 15 Metrelik Dalga da Sörf


Ice Prince; başı belaya girmeden önce Mısır'ın İskenderiye şehrine doğru yola çıkmıştı.
Uzmanlar gemiyi güvenli bir yere çekip çekemeyeceklerini tartışıyorlardı. Eğer taşıdığı petrolle beraber batarsa, çevresel bir felakete neden olabilir.
Maalesef elementlerin bu hırçınlığı dineceğine dair hiçbir işaret vermiyor.
Ülkenin bazı bölgelerini sel almış durumda. Worcester Cricket kulübünü, suyun üstünde sadece çimlere basmayın tabelası gözükecek şekilde su bastı.
Ülkenin batı kısımlarına 4 cm.lik yağış düştü. Buda geçen yaz ki patlayan krizin tekrarlanabileceği korkusunu doğuruyor.
Sel uyarıları yapılıyor ve acil durum servisleri en kötü senaryo için hazırlıklı bekliyor.
Meteoroloji uzmanı, Atlantik'ten sürüklenen alçak basıncın bu fırtınaya neden olduğunu söyledi.

 15 Metrelik Dalga da Sörf

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.