enteresan.com Logo2011 Guinness Rekorları

2011 yılında Guinness Rekor Kitabına adını yazdıran en ilginç rekorlar...
2011 Guinness Rekorları

1) Ağzına En Fazla Pipet Alan Adam
Almanya'da yaşayan Simon Elmore ağzına 400 pipet alarak bu rekora imza attı.

2011 Guinness Rekorları

2) Dünyanın En Büyük Balkabağı
Wisconsin'de yetiştirilen bu devasa balkabağı resmi olarak dünyanın en büyük balkabağıdır. 821 kilogramdan fazla ağırlığa sahip olan balkabağı rekorlar kitabına girdi.

2011 Guinness Rekorları

3) Dünyanın En Büyük Kahve Dolu Fincanı
Las Vegas'ta bulunan Mandalay Bay Resort and Casino'da kurulan standda rekora geçen bu devasa kahve fincanı ve içindeki kahve 2.010 galon kahve (32.160 fincan - yaklaşık 7608 Litre) ile dünya rekoruna imza attı.

2011 Guinness Rekorları

4) Dünyanın En Küçük Arabası
İngiliz mucit Perry Watkins tarafından hayat bulan bu araç Dünyanın En Küçük Arabası olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nda yerini aldı. Araç 104.14 santimetre yüksekliğinde, 129.54 uzunluğunda ve 66.04 genişliğinde.

2011 Guinness Rekorları

5) Dünyanın En Ağır Limuzini
Dünyanın en ağır limuzini " Midnight Rider" adı verilen ve Kaliforniya'da inşa edilen bu tır. 22,933 kilogram ağırlığında olan bu dev limuzin 21.3 metre uzunluğunda, 4.1 metre yüksekliğinde bir canavar.

2011 Guinness Rekorları

6) Dünyanın En Büyük Balon Maketi
John Cassidy isimli bu çılgın adam balonları kullanarak Dünyanın En Büyük Balon Maketi'ne can verdi ve rekorlar kitabına girmeye hak kazandı.

2011 Guinness Rekorları

7) Dünyanın En Büyük Burunlu Adamı
Karadeniz İnsanımızın burnu bir rekora imza attı Mehmet Özyürek isimli karadenizli abimiz 8.8 santimetrelik burnu ile Guinness Rekorlarına adını yazdırmayı başardı.

2011 Guinness Rekorları

8) Dünyanın En Büyük Enchiladası
Enchilada Meksika'ya özgü bir yerel yemek. Meksikalı Aşçılar Ulusal Enchilada Festivali'nde kolları sıvayarak 1.5 ton ağırlığında ve 70.104 metre uzunluğunda olan bu dev Enchilada'yı hazırladı ve rekorlar kitabına girmeye hak kazandı.

2011 Guinness Rekorları

9) Dünyanın En Büyük Mickey Mouse Koleksiyonu
Amerika'da yaşayan Janet Esteves tam anlamıyla bir Mickey Mouse hayranı öyle ki bu hayranlığı ona bir rekor bile kırdırdı. 1960"tan bu yana topladığı 2760 farklı Mickey Mouse oyuncağıyla Dünyanın En Büyük Mickey Mouse Koleksiyonu'na sahip olan Janet Esteves koleksiyonuyla Guinness Rekorlar Ktabı'na girmeye hak kazandı.

2011 Guinness Rekorları

10) Dünyanın En Büyük Tost Mozaiği
Laura Hadland isimli çılgın tost sever üvey annesine ait bir fotoğrafı 600 adet ekmekten elde edilen 9852 adet kızartılmış dilim ile bir tost mozaği haline getirerek Guinness Rekolar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

2011 Guinness Rekorları

11) Dünyanın En Büyük Şirinler Koleksiyonu
Stephen Parkes isimli çılgın İngiliz, çocukluğundan bu yana şirinlere ait oyuncakları biriktirerek bir koleksiyon oluşturdu, şuan koleksiyonunda 1061 adet oyuncak bulunan Stephen en büyük Şirinler Koleksiyonu'na sahip olarak rekorlar kitabındaki yerini aldı.

2011 Guinness Rekorları

12) Dünyadaki En Geniş Ağızlı İnsanı
Francisco Domingo Joaquim isimli Angolalı yaklaşık olarak 17 santimetre genişliğind ebir ağıza sahip ve koca ağızı ona bir rekor kırdırdı.

2011 Guinness Rekorları

13) Dünyanın En Küçük Öküzü
Dünyanın en küçük öküzü İngiltere'de yaşıyor ön ayaklarından arka ayaklarına kadar olan uzunluğu 85 cm olan bu küçük öküzcük rekorlar kitabına girmeye hak kazandı.

2011 Guinness Rekorları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Çinli Gelin İle Kaynanası

Çinli gelin ve geçimsiz kaynanası arasında geçen muhteşem bir hikayeyi sizlerle paylaştık. Umarım beğenirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.