enteresan.com Logo220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi

220.000 tonluk lüks yolcu gemisi, kendine has New York Central Park tarzına sahip...
220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi

220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi

Dünyanın en büyük lüks yolcu gemisinin New York Central Park stiline sahip olacağı açıklandı. Royal Caribbean şirketi 220.000 tonluk gemiyi Genesis Projesi adıyla inşa ediyorlar ve gemi projesinin açıklanması küresel lüks gemi pazarında rekabeti iyice kızıştıracağa benziyor. Şirket yetkilileri: ''Ortasının gökyüzüne açılmasıyla ve futbol sahasını kaplayacak kadar büyük zeminin ise yemyeşil ve tropik bir temaya sahip olmasıyla bu geminin tasarımı çok devrimci olacak'' dediler. 360 metre uzunluğundaki lüks yolcu gemisi, 1 milyar 400 milyon dolarlık maliyetle Finlandiya'da şuan yapım aşamasında.

220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi


Gemiyi tasarlayanlar, geminin açık alanının şık restoranlar ve eğlence alanlarıyla bir şehir merkezini andıracağını söylüyorlar. Royal Caribbean'ın başkanı Richard Fain: ''Bu gemi mimari ve tasarım anlamında büyük bir çığır açacak ve bizimle denize açılanlara eşsiz bir tatil deneyimi sunacak'' dedi. Genesis'in inşası bittiğinde 5400 yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Uzunluğu 4 futbol sahasının yan yana gelmesinden daha uzun ve şu andaki en büyük lüks yolcu gemisinden %40 daha büyük. Denize açılma tarihi olarak 2009 sonbaharı düşünülüyor ve ana limanı Florida'daki Fort Lauderdale olacak.

220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Çinli Gelin İle Kaynanası

Çinli gelin ve geçimsiz kaynanası arasında geçen muhteşem bir hikayeyi sizlerle paylaştık. Umarım beğenirsiniz.