enteresan.com Logo220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi

220.000 tonluk lüks yolcu gemisi, kendine has New York Central Park tarzına sahip...
220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi

220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi

Dünyanın en büyük lüks yolcu gemisinin New York Central Park stiline sahip olacağı açıklandı. Royal Caribbean şirketi 220.000 tonluk gemiyi Genesis Projesi adıyla inşa ediyorlar ve gemi projesinin açıklanması küresel lüks gemi pazarında rekabeti iyice kızıştıracağa benziyor. Şirket yetkilileri: ''Ortasının gökyüzüne açılmasıyla ve futbol sahasını kaplayacak kadar büyük zeminin ise yemyeşil ve tropik bir temaya sahip olmasıyla bu geminin tasarımı çok devrimci olacak'' dediler. 360 metre uzunluğundaki lüks yolcu gemisi, 1 milyar 400 milyon dolarlık maliyetle Finlandiya'da şuan yapım aşamasında.

220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi


Gemiyi tasarlayanlar, geminin açık alanının şık restoranlar ve eğlence alanlarıyla bir şehir merkezini andıracağını söylüyorlar. Royal Caribbean'ın başkanı Richard Fain: ''Bu gemi mimari ve tasarım anlamında büyük bir çığır açacak ve bizimle denize açılanlara eşsiz bir tatil deneyimi sunacak'' dedi. Genesis'in inşası bittiğinde 5400 yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Uzunluğu 4 futbol sahasının yan yana gelmesinden daha uzun ve şu andaki en büyük lüks yolcu gemisinden %40 daha büyük. Denize açılma tarihi olarak 2009 sonbaharı düşünülüyor ve ana limanı Florida'daki Fort Lauderdale olacak.

220.000 Tonluk Lüks Yolcu Gemisi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.