enteresan.com Logo3 Kibritle Sigara Yakmak Uğursuzluktur

Günümüzde kibrit yerini çakmağa bıraksada eskilerden beri süregelen bir alışkanlığın batıl inanca dönüşmesine neden olmuştur...
3 Kibritle Sigara Yakmak Uğursuzluktur

Günümüzde kibrit yerini çakmağa bıraksada eskilerden beri süregelen bir alışkanlığın batıl inanca dönüşmesine neden olmuştur. Her batıl inançta olduğu gibi "3 kibritle sigara yakmak uğursuzluktur." inancınında mantıklı bir nedeni vardır.

Yakın bir zaman kadar savaşların göğüs göğüse ve meydan muharebesi şeklin olmasından dolayı savaş zamanlarında erkeklerin zamanının çoğu cephelerde geçiyordu. Geceleyin karanlıkta ortaya çıkacak olan küçük bir parıltı düşman askerlerinin keskin nişancıları tarafından kolayca farkedilirdi. Özellikle sigara yakmak için çakılan kibritin yanmaması üzerine peş peşe çakılması karşı cephe tarafından çok daha kolay fark edilebilirdi.

Savaş zamanlarında cephelerde edinilen bu tecrübe savaşların sona ermesinin ardından günlük hayata geçmiş ve batıl inançlar arasındaki yerini almıştır.

3 Kibritle Sigara Yakmak Uğursuzluktur

Fotoğrafçı: QuinnDombrowski

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.