enteresan.com Logo65 Milyon Yaşındaki Dinozor Yumurtaları Bulundu

65 milyon yıl yaşında oldukları düşünülen bir dizi fosil dinozor yumurtası buldu.
65 Milyon Yaşındaki Dinozor Yumurtaları Bulundu

Jeologlar, 65 milyon yıl yaşında oldukları düşünülen bir dizi fosil dinozor yumurtası buldu. Güney Hindistan'da bir kasabada bulunan yumurtaların, dinozor neslinin nasıl tükendiği sorusunu aydınlatacağına inanılıyor. Jeolog M. Ramkumar, birkaç dizi yumurta ve dinozor parçaları bulduklarını ve yumurtaların 20 cm çapında kadar olduklarını ifade etti. Bulgular, Deccan Platosu'ndaki volkanik patlamalardan gelen küllerin altındaydı. Bu sebeple de jeologlar, dinozorların neslinin volkanik patlamalar sonucu tükenmiş olabileceğine inanmakta. Araştırmacılar yerel görevlilerin bölgeyi kapatmalarını istedi, çünkü benzer bir çalışmanın Kuzey Hindistan'da fosillerin çalınmasıyla sonuçlanmıştı.

65 Milyon Yaşındaki Dinozor Yumurtaları Bulundu

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Porsche Müşterisinin İnanılması Güç Şikayeti

Porsche firması, 1983 yılında otomotiv sektöründe yankı uyandıracak teknik donanıma sahip bir otomobille pazara girer.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...