enteresan.com LogoAç Karnına Su İçerseniz Başınıza Nelerin Geleceğini Biliyor musunuz?

Aç karnına su içerseniz başınıza neler gelebilir, biliyor musunuz? Bir Japon ritüeli olan bu eylemin sonuçlarını haberimizin devamında görebilirsiniz.
Aç Karnına Su İçerseniz Başınıza Nelerin Geleceğini Biliyor musunuz?

Aç karnına su içmenin aslında bir Japon ritüeli olduğunu biliyor muydunuz? Sağlıklarına çok önem veren Japonlar her sabah aç karnına su içerek güne başlıyorlar.. Peki sebebi ne?

Aç karnına su içerek kendinizi kendinizi tedavi etmeniz mümkün
Aç karnına su içmenin menstrüel bozukluklara, beden bozukluklarına ve göz rahatsızlıklarına iyi geldiği ispatlanmıştır. Uzun bir müddet su içmediğiniz zaman ya da suyu az tükettiğiniz zaman; baş ağrısı, migren, böbrek taşı veya obezite gibi sorunlar karşınıza çıkabilir. Düzenli bir şekilde su içtiğinizde ve aynı şekilde sabahları aç karna su tükettiğiniz zaman bu problemleri çözmeniz mümkündür.
Sabah yandığınız zaman yani henüz dişlerinizi fırçalamadan önce 2/3 su bardağı su için.
Su içtikten sonra yaklaşık 40/45 dakika süresince bir şey yemeyin ya da içmeyin.
Öğle ve akşam yemeklerinden en az 2 saat önce su içip, sonrasında da 2 saat süresince bir şey yiyip, içmemeye dikkat edin.
Peki yararları neler?
30 gün süresince böyle kontrollü olarak su tüketirseniz diyabetin etkilerini azaltırsınız.
Yaklaşık 10 gün sonrasında kabızlık sorunu giderilir.
Sabahları uyandığınızda hemen su içmek toksin atılmasına yardım eder.
Aç karnına içtiğiniz su, metabolizmanın yüzde 24 daha hızlı çalışmasına katkıda bulunur.
Açlık hissini giderir böylece kolay kilo vermeye yardımcı olur.
Cildin ışıldamasını sağlar.
Böbrek taşı dökülmesini kolaylaştırır ve mesaneyi temizler.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!