enteresan.com LogoAdamın, peri tozuyla tekrar parmağı büyüdü

Peri Tozuyla Geri Kazanılan Parmak
Adamın, peri tozuyla tekrar parmağı büyüdü


Lee Spievak, parmağı kesildikten sonra peri tozu kullanarak parmağını geri kazanmış. Spievak, bir uçak motorunu işaret ederek: "Parmağımı bu motorda uğraşırken kaptırdım ve kaybettim.''Fakat bugün baktığınızda bunu fark edemiyorsunuz çünkü 69 yaşındaki adamın parmağının dokusu, tırnağı, derisi ve hatta parmak izi bile duruyor. Peki ama nasıl? İşte olayın ilgi çekici kısmı burada başlıyor. Bu, doku nakliyle gerçekleşmemiş. Spievak'ın parmağının ucu kendiliğinden yeniden büyümüş. Bir pudra kullanmış, hikâyesini anlatırken kendisinin deyimiyle bir "peri" tozu kullanmış. Spievak'ın yenileyici ilaçlar sektöründe çalışan erkek kardeşi Alan, kendisine bu tozu göndermiş. Peri tozu diye anlattığı toz aslında domuzun yağından alınan hücrelerin asitle etkileşime sokularak bir toza dönüştürülmüş. Bilim adamları 10 yıl içinde kaybedilen kolların ve bacakların da tekrar yenilenebileceğini umuyorlar.

 Adamın, peri tozuyla tekrar parmağı büyüdü

 Adamın, peri tozuyla tekrar parmağı büyüdü

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.