enteresan.com Logo"Altın Kız" Semenya Kız da Değil, Erkek de!

Bayanlar 800 metre finalinde birinci gelerek altın madalyanın sahibi olan 18 yaşındaki Güney Afrikalı sporcu Caster Semenya çift cinsiyetli çıktı.

Bayanlar 800 metre finalinde birinci gelerek altın madalyanın sahibi olan 18 yaşındaki Güney Afrikalı sporcu Caster Semenya koşuyu 55.45 saniyede bitirince Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) bu sonuçtan şüphelenerek sporcu için cinsiyet araştırması başlatmıştı. Testlerin sonucunda Semenya'nın çift cinsiyetli olduğu, hem erkek, hem de kadın cinsiyet özelliklerini taşıdığı ortaya çıktı. Semenya'da "normal" bir kadında bulunan testosteron hormonunun üç katı bulunuyor. Ayrıca yapılan çeşitli taramalarda testislerin vücudun içinde olduğu görüldü. Şimdi altın madalyanın Semenya'dan geri alınıp alınmayacağı tartışılıyor.

 Altın Kız  Semenya Kız da Değil, Erkek de!

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Dünya'nın En Çok Evlenen Kadını

Linda Wolfe, "Dünya'nın en çok evlenen kadını" ünvanıyla rekor kırdı