enteresan.com LogoAlzheimer'a Geciktirici Etki

İki sene içerisinde Alzheimer hastaları için hafızayı kuvvetlendiren bir milkshake yapılabilir.
Alzheimer'a Geciktirici Etki

Alzheimer a Geciktirici Etki

Yapılan testlere göre günde bir defa kahvaltıyla içildiğinde çilekli karışım bu yıkıcı hastalığın ilk aşamalarındaki hastaların kısa dönemli hafızalarında gelişme sağlıyor. Yalnızca 12 hafta sonra bu değişimler belirgin olarak görülmeye başlandı. Bu çalışma başarılı olursa üretici firma Danone tarafından piyasaya sürülebilir. Eczanelerde de bu ürünün satılabileceği düşünülüyor. Araştırmacı Profesör Richard Wurtman, "Bu içinde zehir olmayan bir şey ve başlangıçtakinden bile daha iyi bir işleyiş sağlıyor. Daha sonraki çalışmalarımızda da işe yararsa bu gerçekten de heyecan verici bir buluş olur," dedi.

Alzheimer a Geciktirici Etki

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.