enteresan.com LogoAmpulün İçinde Sera

Patlamış ampuller, enerji israfının en büyük belirtisi. Bu ampuller artık kullanılmadıkları için, onları atmak yerine yeşil bir şeye dönüştürmeye ne dersiniz?

Ampulün İçinde Sera
Ampulün İçinde SeraUYARI: Bu bölümde anlatılanları yapmak için tehlikeli araçlar ve keskin cam kullanılacaktır. Bu yüzden mesuliyet kabul etmiyoruz. Malzemeler Eski bir ampul. Eğer patlak bir ampulse bu daha iyi ama kenara tozlanmaya bıraktığınız bir ampul varsa bu da olabilir. En etkilisinden bir tutkal Ampulü tutacak 1 cm lik soket. Birkaç lastik parçası Duş başlığı ve döşemeler arasındaki parça Küçük plastik kap Toprak Araçlar: Pense Törpü Kompresör Matkap Matkap ucu

Ampulü hazırlamak
Ampulü hazırlamakPenseyi kullanarak ampulün alt bağlantısını çekip çıkarın. Daha sonra törpüyü kullanarak iki bağlantı arasındaki camı kırın. İçerdeki camı kırarak kenarlarını törpü kullanarak düzleşirin ve törpüleyin. Ampulün içindeki beyaz pudrayı temizleyin. Bunu bir bez parçası, su veya bir kompresörle(tavsiye edilmiyor) yapabilirsiniz.Temeli Hazırlamak
Temeli HazırlamakMatkabı kullanarak soketin altındaki deliği genişletin. Törpüyü kullanarak ampulün altındaki deliği genişletin ta ki sokete rahatça girene kadar. Plastik parçayı sokete yapıştırıcıyla yapıştırın. En az 20 dakika kurumaya bırakın. Daha sonra da duş parçasına yapıştırın ve bir 20 dakika daha bekleyin.


Bir bitki ya da tohum ekleme
Bir bitki ya da tohum eklemeBu adım kendini yeterince açıklıyor. Ya bir bitki ya da tohum ekleyin.

Kullanma
KullanmaArtık tek yapmanız gereken kabı toprak ve tohumla doldurmak (ya da küçük bitkilerle doldurmak), temeli kabın üstüne koymak ve en son olarak da ampulü koymak. İyi aydınlanan bir cam pervazının altına yerleştirin ve ara sıra sulayın.