enteresan.com LogoAsansör Düşerken Zıplanırsa Ne Olur?

Bindiğiniz asansörün bozulduğunu düşünün ve 60-70 km/saat, yaklaşık olarak saniyede 18 metre hızla aşağıya düşüyorsunuz...
Asansör Düşerken Zıplanırsa Ne Olur?

Bindiğiniz asansörün bozulduğunu düşünün ve 60-70 km/saat, yaklaşık olarak saniyede 18 metre hızla aşağıya düşüyorsunuz. Son saniyede yukarı zıplıyorsunuz. Yukarı zıplamanız en fazla saniyede 4-5 metre hızla olabilir. Yinede yaklaşık olarak saniyede 13-14 metre hızla aşağıya düşmeye devam edersiniz. Bu demek oluyor ki asansör düşmesinden kurtuluşunuz yok.

Bunu okuyunca sakın paniğe kapılmayın! Asansör tek bir halata bağlı değildir ve bu halatlar tek başına asansörü taşıyabilir.

Diyelim ki kablolardan hiç biri işe yaramadı. O zaman iyimser olmanız gerekiyor, çünkü hiç bir katta durmadan direk zemin kata inmiş olacaksınız

Asansör Düşerken Zıplanırsa Ne Olur?

Fotoğrafçı: krnlpanik

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.