enteresan.com LogoAsansör Düşerken Zıplanırsa Ne Olur?

Bindiğiniz asansörün bozulduğunu düşünün ve 60-70 km/saat, yaklaşık olarak saniyede 18 metre hızla aşağıya düşüyorsunuz...
Asansör Düşerken Zıplanırsa Ne Olur?

Bindiğiniz asansörün bozulduğunu düşünün ve 60-70 km/saat, yaklaşık olarak saniyede 18 metre hızla aşağıya düşüyorsunuz. Son saniyede yukarı zıplıyorsunuz. Yukarı zıplamanız en fazla saniyede 4-5 metre hızla olabilir. Yinede yaklaşık olarak saniyede 13-14 metre hızla aşağıya düşmeye devam edersiniz. Bu demek oluyor ki asansör düşmesinden kurtuluşunuz yok.

Bunu okuyunca sakın paniğe kapılmayın! Asansör tek bir halata bağlı değildir ve bu halatlar tek başına asansörü taşıyabilir.

Diyelim ki kablolardan hiç biri işe yaramadı. O zaman iyimser olmanız gerekiyor, çünkü hiç bir katta durmadan direk zemin kata inmiş olacaksınız

Asansör Düşerken Zıplanırsa Ne Olur?

Fotoğrafçı: krnlpanik

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.