enteresan.com LogoAtılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

İşte size hediyelerin en mükemmeli. Bunlar masa dekorları olarak ya da pencere eşiklerinde çok popülerler. İşlerinde bilgisayarı kullananlar için ya da biraz eğlence arayanlar için çok harikalar.
Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Bu süslemeler, bir süredir varlar ve el becerileriyle ilgili fuarlara gittiğinizde satılan ilk şeyler bunlar.

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

İhtiyacınız Olanlar:

Yapıştırıcı. Biz Japon yapıştırıcısını tavsiye ediyoruz.

1 adet kullanılmayan ya da bozuk hard sürücü
1 adet disket sürücüsü
9 adet disket
30 cm civarında uzunluğa sahip kalın bakır tel
30 cm civarında uzunluğa sahip ince bakır tel
Pirinç (ya da herhangi bir ince metal) levha

Çeşitli yıkım edevatları:

Makas
Kargaburnu pense
Çok küçük altıgen anahtarlar
Tornavidalar, yıldız ve düz
Eldiven

Eğer bu sizin ilk disket ve hard sürücüsü sökme deneyiminizde birkaç ağrı kesici yanınıza almanız da gerekebilir. O son inatçı vidayı bulmak ruh sağlığınızı zorlayıcı olabilir. Neyse ki, biz sürücüleri sökme işleminde bu kadar kibar davranmayacağız.

CD ve Disket sürücüleri için, genellikle dizüstü bilgisayarların sürücülerini tavsiye ediyoruz fakat masaüstü bilgisayarların sürücüleri de işimizi görebilir.
Parçaları Sökmek

Birçok bilgisayar bağımlısının içinde eski bilgisayar parçalarının olduğu kutuları vardır ve bunları atmaya kıyamazlar. İşte bu proje, o atmaya kıyamadığınız parçaları değerlendirmenizi sağlayacak ve umarız o parçalarla dolu kutuların sayısı birazcık azalacak. Başlangıç için 9 disket, disket sürücüsü ve hard sürücüsü almanız ve bunları istediğimiz parçalar ölçüsünde sökmeniz gerekiyor.
Disket sürücülerini çekip çıkarmanın en kolay yolu, sürücünün herhangi bir ucunu tutarak, havlu buruyormuş gibi çevirmek. Çıt sesini duyduktan sonra yan kısımlar zaten kendiliğinden kolaylıkla çıkacaktır. Siyah disketi çıkarın ve metal merkezden siyah plastik disketi dikkatli bir şekilde ayırın. Bunu her 9 disket için de yapın.

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler


Sürücüleri Ayırmak

Sonraki adımlar için ilk olarak kesinlikle eldiven takmanızı öneririm. Disket ve hard sürücülerin içinde sizi gerçekten şaşırtacak keskin kenarlara sahip olabilirler. Parçaları yerlerinden söküp çıkartırken, güvenlik için koruyucu gözlükler de takmanız sizin yararınıza olacaktır. Biz uyarımızı yapalım da.

Disket:

Disket sürücüsünden ihtiyacımız olan, içindeki merkezi motor bobini. Size disketin sökülmesi ile ilgili tam olarak doğru talimatlar veremiyoruz çünkü her disketin kendine özgü bir şekli bulunuyor. Söyleyebileceğimiz en iyi şey, gördüğünüz tüm vidaları sökmeniz ve daha sonra bir tornavida yardımıyla ihtiyacımız olan ana motor parçasını çıkarmanız.

Bu işlemin en zor kısmı motorun "tepe" sini çıkarırken bobinlere zarar vermemek. En iyi yol ise bir tornavida yardımıyla ucuna takarak motoru kanırtıp çıkarmak. Bir başka kenara geçerek aynı işlemi tekrarlayın. En nihayetinde dışarı çıkacaktır. Daha sonra motor bobinlerini de makaralarından aynı yöntemle çıkarın. Hem motorun tepesini hem de sarmalları saklayın.

Hard Disk:

Hard sürücüyü sökmek bir işkenceye dönüşebilir. Farklı üreticilerin farklı hard sürücü şekilleri ve yapıları vardır. Genellikle sürücü kutusunu bir arada tutan bir dizi vida vardır. Yapışkanların altındaki vidaları kontrol ettiğinizden emin olun çünkü genellikle bunların altına birkaç vida saklarlar. Bir kez açıldığında hard sürücünün başlığını ve büyük düz diskleri içerde tutan vidaları çıkarın. Bu diskler dışarı çıktıktan sonra sürücü şaftını çıkarın. Bu, çiçeklerimizi koyacağımız temel olacak. Eğer bu şaft kolaylıkla dışarı çıkmıyorsa fazla zorlamayın ve çiçeklerinizi koymak için tüm alt kısmı kullanın.

CD ROM:

CD ROM'un sökme işlemi, disket sürücüsünün sökme işlemine çok benzer. Vidaları sökün ve içindekileri birbirinden ayırın.

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler


Çiçekler

Motorun tepesini, disketten alın. Ters çevirerek masanın üstüne koyun, motor sarmallarını en üste yerleştirin. 8 disketin merkezlerini sargıların etrafına yapıştırın. Genellikle 4 taneyle başlayın ve bir X şekliyle birbirlerine yapıştırın. Biraz kurumalarını bekledikten sonra aradaki boşluklara diğer disketleri yapıştırabilirsiniz. 8'i de iyi bir şekilde birbirine yapıştıktan sonra son disket merkezini en tepeye yapıştırın.

Bir gece kurumaya bırakın. Eğer heyecanlanıp devam etmek isterseniz, bunlardan birkaçını mahvedebilirsiniz.

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler


Başlığı Takma

Başı, önüne bakabileceğiniz şekilde çevirin. Kalın telden 15-20 cm alın. Bu tel, kolaylıkla bükülemeyecek kadar sert olmalıdır. Küçük bir çember yapın ve bunu 90 derecelik bir açıda bükün. Teli çiçeğin başının içinden geçirin ve çemberi çiçeğin başlığının içine yapıştırın.

Yapışkanın kurumasını bekleyin daha sonra, ikinci bir bobini merkezin üstüne yapıştırın. Şeklin arkasından çıkan telleri S şeklinde bükün. Kargaburnu kullanarak, telin sonunda küçük bir çember daha yapın. Bu, çiçeğin temeline yerleştirilmesinde kullanılacak.

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler


Yapraklar

Genellikle CD ve disket sürücülerinin sökme işleminden sonra elinizde fazladan ekstra ince metal levha kalacaktır. İki uçlu oval şekiller keserek basit yaprak görünümü kazandırın. Ortalarından katlayarak, bir bıçakla ya da tornavidayla üstüne çizgiler çizin, bu da yaprakların damarları olacak.

Sert telden yaklaşık 7.5 cm kesin ve hafif bir şekilde bükün ve yaprakları üstüne yapıştırın.

Yapışkan kuruduğunda, ince telden biraz alarak merkezin etrafına dolayın. Kalan uçları kullanarak, çiçeğin sapına takın. Biz genellikle geri kalanları aşağı doğru salıyoruz ve küçük filizcikler oluşturmak için uçlarını birbirine doluyoruz.

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler


Bitiş

Sağlamlık için hard diskin disklerinden birini aşağıya yapıştırabilirsiniz. Böylece daha hoş bir alt kısma sahip olabilirsiniz. Ayrıca yaprakların ve sapın birleşim yerlerine ve sapı yere bağlayan vidanın üstüne bir damla yapıştırıcı damlatabilirsiniz. Bu, zamanla gevşemelerini önleyecektir.

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Atılacak Eşyalardan Yapılmış Çiçekler

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.