enteresan.com LogoBayan Gözü Çizmek

Burada profesyonel bir karakalem sanatçısı olmayı öğrenebilirsiniz.
Bayan Gözü Çizmek

Bu bölümde size, bir bayan gözünü çizmeyi öğreteceğiz.

Temel Şekil

Referans olarak Adriana Lima'nın gözü kullanılmış, çünkü kendisi gerçekten çok güzel gözlere sahip. Referans olarak çok detaylı ve yüksek kaliteli bir fotoğraf kullanmayı unutmayın.

İlk olarak gözün basit şekliyle işe başlayın. Doğru şekli vermek çok önemli. Bunun için normal bir kurşunkalem kullanabilirsiniz.

Bayan Gözü Çizmek


Ana Hatlar

Birkaç temel çizgi ekleyelim. İriste/gözbebeğinde ışık noktacıklarını yapmak önemli. Elinizdeki resimde dikkat çeken siyah kısımların da ana hatlarını çizebilirsiniz. Bunun için uçlu kalem kullanabilirsiniz.

Bayan Gözü Çizmek


Gözün Merkezi

Yeteri kadar çizgi çizerek gölgelemeyi doğru bir şekilde verin. Daha sonra gözün merkezini kurşunkalem ucu ile doldurabilirsiniz. Burada en karanlık yerler için 4b ya da 5b kalemleri kullanılırken açık yerler için de HB ve 2H kullanılmış.

Bayan Gözü Çizmek


Üst Göz
Artık üst göz kapağını çizebilir ve alt göz kapağının ana hatlarını belirleyebiliriz (4b ya da 5b ile). Köşeleri biraz daha karanlık (HB) çizin. Ayrıca gözün üst kapağına birkaç kirpik de çizebiliriz. Bir karıştırma aletiyle ya da bir kulak çöpüyle lekeleyin.

Bayan Gözü Çizmek


Harmanlama
Göz artık biraz daha gerçekçi görünmeye başladı ve artık bir kulak çöpü ya da harmanlayıcı bir alet kullanarak gözün etrafında daha fazla ışık tonu elde edebiliriz.
Göz bebeğinin içindeki ışık noktasını sakın ama sakın dağıtmayın.

Bayan Gözü Çizmek


Daha Fazla Gölge ve Detay
Kirpiklerin ger kalanını çizin ve aralarına daha fazla gölge serpiştirin. Artık çizimin ne kadar gerçekçi olmasını istediğimize karar verebiliriz. İstediğiniz kadar detay ekleyebilirsiniz.

Bayan Gözü Çizmek


Kaş
Kaşı kabataslak çizin ve içini doldurun.

Bayan Gözü Çizmek


Neredeyse Bitti
Kaşın geri kalan kısmını çizin ve gözün etrafına gölge ekleyin. Tonu/gölgeyi doğru yakalamaya özen gösterin ve daha sonra bu tonu yayın. Ayrıca birkaç küçük cilt detayı eklerseniz resminiz daha gerçekçi görünecektir.

Bayan Gözü Çizmek


Bitiş
Sonuçta ortaya çıkan şey, resimde gördüğünüz göze yakın bir şeye benzeyecektir. En azından birazcık pratik yaptıktan sonra. Farklı çizim tekniklerini görmek için videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bayan Gözü Çizmek


:)

Bayan Gözü Çizmek

Bayan Gözü Çizmek

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.