Beş Numaralı Kutu Fıkrası

Doktorun birisi muayenehane açıyor ve kapıya şöyle yazıyor: “Muayene ücreti 300 TL, eğer sizi iyileştiremez isek 5 katını iade ediyoruz.” Muayene ücreti gerçekten pahallı fakat her gelen hasta iyileşip gidiyor, doktor günler geçtikçe ününe ün katıyor.Uyanığın birisi doktora giderek iyileşmediğini iddia etmeyi ve paranın 5 katını almayı planlıyor. Kapıyı çalıp içeri giriyor, doktorunun yanına geçip oturuyor.
Beş Numaralı Kutu Fıkrası


Doktor: “buyurun beyefendi şikayetiniz nedir?” diye soruyor, bizim uyanık “o kadar kötüyüm ki hiç ağzımın tadı tuzu yok” diye cevaplıyor. Doktor, hemşiresine seslenip, 5 numaralı kutuyu getirmesini söylüyor.

Kutu geliyor, doktor kutuyu açıp içindekinden bir kaşık yemesini söylüyor. Adamın kaşığı ağzına götürmesi ile tükürmesi bir oluyor ve yüksek sesle “Ama bu b.k!!!” diye bağırıyor.Doktor sakin bir ses tonuyla: “Artık iyileştiniz, sorunsuzca tat alabiliyorsunuz” diyor. Uyanık adam parayı ödemeye mecbur kalıyor. Aradan bir kaç ay geçiyor, bizim uyanık adam hırsla tekrar doktorun muayenehanesinin yolunu tutuyor. “Doktor bey, bende unutkanlık başladı her şeyi unutuyorum” diyor. 

Doktor adama şöyle bir bakıyor ve hemşiresine dönüp “kızım 5 numaralı kutuyu getir” diyor. Uyanık adam hemen duruma itiraz ediyor: “İyi de o kutuda b.k var” Doktor cevaplıyor: “bakın hafıza sorununuz düzeldi, artık sağlıklısınız.” Adam ağlamaklı bir ifade ile parayı ödeyip muayenehaneden ayrılıyor.Uyanık adam intikam planları yaparak bir kaç ay sonra tekrar soluğu doktorun yanında alıyor. “Doktor bey bende iktidarsızlık başladı, cinsel ilişkiye giremiyorum” diyor.

Doktor adamı baştan aşağıya süzüp: “Hemşire hanım, 5 numaralı kutuyu getirir misiniz?” diye seslenince bizim uyanık adam bir hışım ayağa kalıyor ve “S.kecem senin gibi doktoruda, beş numaralı kutuyu da” diye bağırıyor.

Doktor yine sakin tavrıyla cevabı yapıştırıyor: “Geçmiş olsun! Artık yapabiliyorsunuz.”