enteresan.com LogoBilardo Oynayan Robot

Robot geliştirme çalışmaları kimi zaman oldukça ilginç mecralara kayabiliyor.
Bilardo Oynayan Robot

Yürüyen, koşan, konuşan, dans eden vb. robotlar dışında işlevleri daha ilginç robotlar üretilebiliyor. Örneğin Münih Teknik Üniversitesi'nde geliştirilen bu robotun yeteneği bilardo oynamak.

Bilardo Oynayan Robot

Robotun yaratıcısı Thomas Nierhoff, robotun art arda 5 topu deliğe gönderebileceğini söylüyor. Robot atışlarını planlamak için masaya tepeden bakan bir kameradan yardım alıyor. Böyle bir yardım bilardo oyuncularına büyük avantaj sağlıyor aslında. Yani ben de masaya tepeden baksam gayet iyi oynarım, diyebilirsiniz.

Bilardo Oynayan Robot

Robot atışlar arasındaki zorluğu da değerlendirerek hangi topa vurması gerektiğini seçebiliyor. Farklı açılarda bükülebilen kolları ile istekayı rahatlıkla kullanabiliyor. Ayrıca atış kaçırma, artislik yapmaya çalışma gibi oyun başarısını etkileyecek şeylerden de uzak.

Bilardo Oynayan Robot

Bilardo oynayan robot kulağa biraz saçma gelebilir ama bu araştırmalar robotların karmaşık işleri yapabilmesi için yapılıyor. Bu araştırmalarla edinilen bilgilerle endüstriye ya da tüketici elektroniğine daha faydalı olacak robotlar geliştirilebilir.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.