enteresan.com LogoBilgi Yüzüğü

Bu ürün, yeni tanışan insanların ilk karşılaşmalarında birbirleri hakkındaki temel bilgileri el sıkışma esnasında karşılıklı olarak bir nevi değiş tokuş edebilmeleri için tasarlanmış...
Bilgi Yüzüğü

Göçebe yaşam tarzının en temel özelliği ise sık sık seyahat edilmesi, bu günlerde ise insanlar oldukça kolay bir şekilde ve sıkça seyahat ediyor. Seyahat ederken yeni insanlarla tanışma şansınız artarken yine aynı zamanda sosyal çevrenizi de genişletme fırsatına sahip oluyorsunuz.El sıkışmak artık adet haline gelmiş bir selamlaşma hareketi.Bilgi transfer işlevi oluşturmak el sıkışma hareketini bir adım ileriye taşıyor.İnsanlar ilk karşılaşmalarında el sıkışırlarken, parmaklarında takılı olan yüzükler yeterince yakın mesafeye gelince işleme başlıyor.Yüzükler, el sıkışma devam ederken takan kişilerin bilgilerini değiş tokuş ederek saklıyor.Ne kadar çok insan tanışırsa o kadar çok bilgi transfer oluyor.İnsanlar tanıştıkları insanlar listesine göz atarken, kart da yüzükte saklanmış olan temel bilgileri ekrana yansıtıyor.Güç kaynağı insan vücut ısısından besleniyor, bu sebeple herhangi bir kabloya gerek yok.

Tasarımcı: Hideaki Matsui

Bilgi Yüzüğü

Bilgi Yüzüğü

Bilgi Yüzüğü

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.