enteresan.com LogoBir Kedi Bir Fareyi Evlat Edinmiş!

Çin'de yaşayan evcil bir kedi, kendi dört yavrusuyla beraber kendi yavrusuymuş gibi baktığı bir fareyi evlat edinmiş.
Bir Kedi Bir Fareyi Evlat Edinmiş!

Bir Kedi Bir Fareyi Evlat Edinmiş!

Yantai şehrinde yaşayan Sun Shujun; kedisi dört hafta önce yavrularını Dünya'ya getirdiğinden beri, bu farenin de kedisiyle birlikte yaşamaya başladığını söylüyor.

81 yaşındaki Sun Shujun, kedi yavrucuklarını görmek için doğdukları gün kendisine gelen komşusunun, yavru kedilerin arasında fıkırdayan bir fare gördüğünde, şaşkınlıktan donup kaldığını söylüyor.

Sun Shujun'un komşusu, 'İlk bakışta yanlış gördüğümü sandım. Bundan dolayı, gidip elime bir el feneri aldım ve daha yakından bir baktım.' dedi.

Qilu Evening'e göre bu fare, sadece kedinin sütüyle beslenmekle kalmıyor, aynı zamanda da diğer yavru 'kardeşleriyle' oyunlar oynuyor.

Bu anne kedinin, fareye diğer yavrularına nasıl davranıyorsa, aynen o şekilde davrandığı ve farenin, artık onların ailesinin bir parçası haline geldiği söyleniyor.

Sun Shujun, anne kedinin annelik iç güdülerinin, avcılık iç güdülerine daha baskın geldiğini düşünüyor. Bu baskınlık sayesinde bu anne kedi, normalde avı olarak görebileceği bir fareyi, evlat edinerek ona kendi yavrusu gibi bakabiliyor.