enteresan.com LogoBir Saat Boyunca Ölü Kaldı

Boğulup bir saat boyunca kalp atışı durmuş olan bir adam mucizevi bir şekilde hayata döndü.
Bir Saat Boyunca Ölü Kaldı

Mimar olan John Deeks, Cape Town sahilinde, vücudu köpek balığı gözetleyicisi tarafından fark edildikten sonra iki yüzücü tarafından sudan çıkarıldı. Güneşlenmekte olan bir doktor suni teneffüs yapmaya başladı.
Dr. James; 'Suda ne kadar kaldığını bilmiyorum fakat ben onu diriltmeye çalışırken başkaları da yardım çağırıyordu. Yardım gelip, onu canlandırmak için daha gelişmiş teknikler kullanana kadar 12-15 dakika geçmişti.' dedi.
Bay Deeks; kazadan sonra solunum cihazına bağlandı ve birkaç gün sonra iyileşme göstererek evine yollandı.
Bay Deeks; ne olduğunu hatırlamıyor fakat büyük bir dalganın onu girdaba çektiğinden şüpheleniyor. Deeks; 'Kurtulmam bir mucize!' dedi.
Victoria Hastanesindeki doktorlar bu kurtuluşa oldukça şaşırdılar. Cape Medical Rescue'nun baş cerrahı olan Zimmerman; kardiyopulmoner diriltme uygulanan kişilerin sadece %5'nin hayatta kaldığını söyledi. Hayatta kalanlarında nörolojik problemler, konuşma zorluğu, bazen daha ciddi problemler yaşadığını belirtti. Bazılarının da bir ya da iki hafta dayanıp sonra öldüğünü söyledi.
'Bay Deek'e olanlar oldukça dikkat çekici. Hiçbir medikal problem yaşamadan bu kadar kısa sürede iyileşmesi bir mucize. Daha önce hiç böyle bir şey görmedim.' dedi.
Deek'in annesi; 'Ben sahile yakın bir yerde yaşıyorum ve bir şeyler olup bittiğini gördüm. Eve gelmeyince bir şeylerin ters gittiğini anladım ve polisi aradım. Bir boğulma olayının olduğu söylediler. Buz kestim ve hastaneyi aradım. Yaşadığını öğrendim. Mucize için her şey bir aradaydı. Eğer doktor, köpek balığı gözetleyicisi orda olmasaydı; şuan bizimle olmayabilirdi.' dedi.

 Bir Saat Boyunca Ölü Kaldı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.