enteresan.com LogoBir Zamanlar Kapıydı

Claire Danthois, %100 Design'ın yeniden tasarım standında geri dönüştürülmüş bir kapıdan yaptığı sandalyeyle bizi kendisine hayran bıraktı...
Bir Zamanlar Kapıydı

"Bir zamanlar kapıydı" sandalyesi, yeniden değerlendirilmiş kapıyı, mimari açıdan çevreci olduğu kadar merak uyandırıcı bir şekle dönüştürdü. İnsanlarla ve insanların etraflarındaki dünyayla olan ilişkilerine özel bir ilgisi olan Claire, yeniden değerlendirilen malzemelerin içinde bulunan öykülerden etkileniyor ve bir insanın yaşamında kullandığı malzemeleri çalışmalarında kullanarak bu bireyler için özel anlamlar ifade eden eserler ortaya çıkarıyor.

Yaygın olarak bulunan yeniden değerlendirilmiş öğelerden yarattığı diğer eserlere bakın ve eğer tahmin edebilirseniz bunların mobilyaya dönüşmeden önceki işlevlerini tahmin edin.

Claire, yeniden değerlendirilmiş malzemeleri kullanarak yarattığı ilginç mobilyalarla çevre üzerinde yaptığımız tahribatlarla ilgili endişelerini vurguluyor. Bu özel eşyaların hikayesi tasarımlarında gizli. "Büyükanne yatağı", tüm ihtişamıyla eski bir yatağın ayağını gösteriyor örneğin.
Her mobilya belli bir kişiye yönelik olarak kişiselleştiriliyor ve özelleştiriliyor. Orijinal eşya, son kullanıcıya özel olarak tasarlanıp özelleştirildiğinde bu kişiyle arasında fiziksel bir bağlantının kurulmasının zemini hazırlanmış oluyor. Bu bağ acaba kullandığımız ve ömürlerini uzattığımız mobilya ve ürünlere bizi daha da yaklaştırır mı? Kesinlikle öyle umuyoruz.

Bir Zamanlar Kapıydı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.