enteresan.com LogoBir Zamanlar Kapıydı

Claire Danthois, %100 Design'ın yeniden tasarım standında geri dönüştürülmüş bir kapıdan yaptığı sandalyeyle bizi kendisine hayran bıraktı...
Bir Zamanlar Kapıydı

"Bir zamanlar kapıydı" sandalyesi, yeniden değerlendirilmiş kapıyı, mimari açıdan çevreci olduğu kadar merak uyandırıcı bir şekle dönüştürdü. İnsanlarla ve insanların etraflarındaki dünyayla olan ilişkilerine özel bir ilgisi olan Claire, yeniden değerlendirilen malzemelerin içinde bulunan öykülerden etkileniyor ve bir insanın yaşamında kullandığı malzemeleri çalışmalarında kullanarak bu bireyler için özel anlamlar ifade eden eserler ortaya çıkarıyor.

Yaygın olarak bulunan yeniden değerlendirilmiş öğelerden yarattığı diğer eserlere bakın ve eğer tahmin edebilirseniz bunların mobilyaya dönüşmeden önceki işlevlerini tahmin edin.

Claire, yeniden değerlendirilmiş malzemeleri kullanarak yarattığı ilginç mobilyalarla çevre üzerinde yaptığımız tahribatlarla ilgili endişelerini vurguluyor. Bu özel eşyaların hikayesi tasarımlarında gizli. "Büyükanne yatağı", tüm ihtişamıyla eski bir yatağın ayağını gösteriyor örneğin.
Her mobilya belli bir kişiye yönelik olarak kişiselleştiriliyor ve özelleştiriliyor. Orijinal eşya, son kullanıcıya özel olarak tasarlanıp özelleştirildiğinde bu kişiyle arasında fiziksel bir bağlantının kurulmasının zemini hazırlanmış oluyor. Bu bağ acaba kullandığımız ve ömürlerini uzattığımız mobilya ve ürünlere bizi daha da yaklaştırır mı? Kesinlikle öyle umuyoruz.

Bir Zamanlar Kapıydı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?