enteresan.com LogoBrian Schmitt tarafından tasarlanan Moso Bamboo Avize Lambası

Geçen ay New York'taki HauteGREEN sergisinde, birçok farklı çeşitte doğa dostu ve çevreci avize lambaları yandı...
Brian Schmitt tarafından tasarlanan Moso Bamboo Avize Lambası

Geçen ay New York'taki HauteGREEN sergisinde, birçok farklı çeşitte doğa dostu ve çevreci avize lambaları yandı. Fakat hiçbirisi, insanları tasarımcı olan Brian Schmitt tarafından tasarlanan Moso Bamboo avize lambası kadar kendine hayran bırakıp, bambu eşyalara olan ilgisini artıramadı. Neredeyse tamamen bambudan yapılan bu lamba, sadece 3 bileşenden oluşuyor. Bu bileşenler; gölge panelleri, bambu iskelet ve elektrik kablosu tesisatı olarak sayılabilir. Bu Moso Bamboo avize lambası, yassı bir şekilde paketlenebiliyor ve tercih ettiğiniz yere kolayca nakliye edilebiliyor. Ayrıca hiçbir bağlayıcı parça ya da yapıştırıcı kullanmadan, birkaç dakika içinde birleştirilip kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Ne kadar da etkileyici, değil mi?
Brian Schmitt'in, karmaşık ama doğa dostu tasarımlarının, 2005 yılında Adrift Mobiles tasarımları keşfedildiğinden beri, yıllardır bir çok hayranı bulunmaktadır. Hem tasarımcılık yapan hem de tasarladığı eşyaları kendi yapan Brian Schmitt, tasarımlarında ve ürünlerinde sürdürülebilirlik kriterlerini uyguluyor. Ayrıca ofisinde ve dükkanında, bu tasarımları üretebilmek için harcadığı ve satın almak zorunda kaldığı bu enerjinin neredeyse yüzde yüzünü, tasarımlarında ki yenilenebilir enerji kullanımı özellikleri sayesinde karşılamış oluyor. Brian Schmitt'in Moso Bamboo avize lambasında, lambanın elektrik kablosu setinin yanında, gölge panellerinde de bambudan elde edilen materyaller kullanılamıyor. Fakat lambada, oldukça düşük seviyede uçucu organik bileşenler içeren maddeler olan keten tohumu yağı ve tungsten yağından oluşan bir karışımla kaplanmış, bambu kaplamalar bulunuyor. Brian Schmitt şu anda, bu işlem için daha uygun materyaller aramakla meşgul.
Düşünülen üretim detayları hala son kararların verildiği aşamada olmasına rağmen, Brian Schmitt Moso Bamboo Avize Lambasını, bu yaz sonunda pazara sürmeyi planlıyor.

Brian Schmitt tarafından tasarlanan Moso Bamboo Avize Lambası

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...