enteresan.com LogoBu Kadın Bebeğin Yanağında Ne Bulduğunu Biliyor musun? Dikkat Etmelisin

Bebekler, adı üstlerinde bebektirler ve her zaman ilgiye ihtiyaç duyarlar. Özellikle bir şeyleri öğrenme ve keşfetme dönemindelerse ebevenylerin onların yanlarından ayrılmamaları gerekmektedir. Çünkü gördükleri her şeyi zararlı olup olmadığını bilmeden ağızlarına, burunlarına sokabilmektedirler. Zararlı şeyleri de genelde uzun süre sessiz kaldıklarında yapmaktadırlar. Çoğu anne baba için sessizlik altın kadar değerli iken bu sessizliğin altından büyük problemler de çıkabilmektedir. Tıpkı bugün size bahsedeceğimiz hikayede olduğu gibi.
7 aylık bir bebek olan Mya Whittington tıpkı diğer 7 aylık bebekler gibidir. Bu zamanlarda enerjileri inanılmaz noktalara ulaşan bebekler ilk kez gördükleri şeylere dokunmadan edememektedirler. Küçük Mya'nun anne babası da diğer anne babalar gibi bebeklerinin üzerine titremektedirler.

Ancak bir gün küçük bebek ağlamaya başlamış ve yüzünün sol tarafında golf topu büyüklüğünde bir şişlik fark edilmiştir. Bunun üzerine aile bebeklerini hemen acil servise götürmüşlerdir. Acil serviste çocuğa müdehale eden doktorlar enfeksiyon teşhisi koyarak antibiyotik tedavisini uygun görerek aileyi evine geri göndermişlerdir.

Ancak eve giden aile 2 gün sonra yanağın daha fazla şiştiğini fark etmişler ve hemen en yakınlarındaki başka bir hastaneye gitmişlerdir. İki gecede küçük bebeğin yanağı 2 kat daha fazla şişmiş ve ayrıca sivilceye benzer bir hal almıştır. Bunun doktorların iddia ettiği gibi beze veya enfeksiyon olma ihtimali yoktur.

Daha sonra Mya, Hutchinson, Kansas'ta bir hastaneye yatırılmış ve doktorlar küçük bebeğin lenflerinde stafil enfeksiyonu olduğunu düşünmüşlerdir. Ama hastanede, Mya'nın büyükannesi, çenesinin iki katı büyüklüğündeki şişlik üzerinde bir sivilce olduğunu fark etmiştir.

Bunun üzerine doktorlar sivilceyi yok etmek için tekrardan antibiyotik tedavisine başlamışlardır. Eve geri dönen aile bu sefer yanaktan sivri bir parçanın çıktığını görünce bebeği tekrar doktora götürdüklerinde bebeğin yanağından çıkan parçaya şok olmuşlardır.

Bebeğin yanağında 1,5 Cm uzunluğunda bir parça kuş tüyü çıkmıştır. Bu tüyü alan doktorlar aile ile görüştüklerinde bebeğin kuş tüyü yastıkta yattığını öğrenerek bebeğin bu parçayı yastıktan yuttuğunu ve yanağın alt kısmını yerleşerek bebeğin yanağını iç ve dıştan deldiğini söylemişlerdir.

Aile ise doktorların söyledikleri karşısında iyice şok olmuşlar ve ilk iş olarak küçük bebeklerinin yastığını değiştireceklerini söylemişlerdir. Küçük bir tedaviden sonra küçük Mya iyileşmiş ve bu sıra dışı olay da aileye büyük bir ders olmuştur.