enteresan.com LogoBurulan Bir Yapıya Sahip Bisiklet Depolama Alanı

Londra Tasarım Festivali'nin Çevreci ve Doğa Dostu Tasarım Günü'nde, Geri Dönüşüm Sahnesi adında oldukça ilgi çekici bir proje ortaya çıktı. Bu bisiklet depolama kulübesi, mimar olan Christos Choraitis tarafından tasarlanmıştır.
Burulan Bir Yapıya Sahip Bisiklet Depolama Alanı

Sanford Housing Co-op kooperatifinin, her geçen gün büyüyen bir bisiklet problemi vardı. Yüzden fazla bisiklet, bu bisikletleri koyacak daha güvenli ve müsait bir yer olmadığından dolayı, koridorlara ve yangın çıkışlarına buraları tıka basa dolduracak şekilde bırakılmaya başlanmışlar. Bu problemi ortadan kaldırmak ve aynı zamanda, bisikletlerin güvende olmasını sağlamak için, bir çözüm gerekiyordu. İşte bundan dolayı, Christos Choraitis ve bu binada yaşayan aynı zamanda da, ahşap işleri, çevresel tasarım ve marangozluk konularında yetenekli olan diğer insanlar, Londra'nın New Cross Gate isimli mahallesindeki bu binanın, sorununa çözüm bulabilmek için bir adım öne çıktılar. (Bu kooperatifte yaşayan insanların, kiralarını ödemenin yanında aynı zamanda da, herhangi uygun bir şekilde kooperatif için çalışmaları gerekiyor.)

Burulan Bir Yapıya Sahip Bisiklet Depolama Alanı

Ayrılan bu alana, sadece 10 standart olan bisiklet kilidi sığabiliyordu. Bundan dolayı, ücretsiz emek gücünden yararlanan tasarım, biraz yaratıcı düşünülerek dikey şekilde sarkan kilitlerinden oluşan, bu çözüm halinde ortaya çıkmış. Bu sığınak benzeri yapı, Doğu Londra Demiryolu Hattı'nın donanım iyileştirmesinden alınan, demiryolu traversleri ve iskele direkleri kullanarak yapılacaktır. Bu bisiklet depolama kulübesinin çatısına, çim ekilecek ve bu alan da, konserler ya da bir etkinliğin sahnesi olarak kullanılacaktır. En etkileyici olan konu ise, bu depolama kulübesini yapan ekibin, sadece 20.000 dolarlık (12.000 sterlin) bir bütçeyle çalışıyor olmasıdır. Eğer bu kurulum, tasarımın olduğu kadar yüksek kalitede yapılabilirse, birçok ziyaretçinin Londra'nın bu tenha köşesinde bulunan, Sanford Co-op kooperatifinin en yeni tasarımını görmek için, buraya geleceklerinden emin olabilirsiniz.

Burulan Bir Yapıya Sahip Bisiklet Depolama Alanı

Burulan Bir Yapıya Sahip Bisiklet Depolama Alanı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.