enteresan.com LogoBuzun Altında Buz Hokeyi Olur Mu?

Avusturya'da buz hokeyi buzun üstünde değil altında oynanıyor...
Buzun Altında Buz Hokeyi Olur Mu?

Avusturya'da serbest stil dalgıçlar ve ekstrem sporcular arasında yeni bir spor yayılıyor. Buz altında hokeyi havuzların dibinde oynanan su altı hokeyi ile karıştırmamak lazım. Burada normalde buz üstünde oynan hokey buzun altın, suyun içinde baş aşağı olarak oynanıyor. Yani normal bu hokeyin tamamıyla tersi...

Buzun Altında Buz Hokeyi Olur Mu?

Buzda bir delik açan sporcular yüzen bir hokey topu (pak) ve hokey sopalarıyla suya atlıyorlar. Pak batmayıp yüzeye doğru yükseldiği için buzun alt tarafına yerleşiyor böylece oyuncular baş aşağı bir şekilde sopalarıyla paka vurarak maç yapabiliyorlar.

Oyuncuların her 30 saniyede bir nefes almak için yüzeye çıkmalarını gerektiren bu spor fiziksel olarak oldukça zor. Yüzeye ulaşmak için açılan deliğe zamanında gidilmesi gerekiyor ki emniyet için oksijen tüplü 4 dalgıç oyunculara refakat ediyor.

Spor henüz yeni olmasına rağmen ilk dünya kupası bile gerçekleştirilmiş. Avusturya'da gerçekleştirilen turnuva Finlandiya'dan bir takım tarafından kazanılmış.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.