enteresan.com LogoBuzun Altında Buz Hokeyi Olur Mu?

Avusturya'da buz hokeyi buzun üstünde değil altında oynanıyor...
Buzun Altında Buz Hokeyi Olur Mu?

Avusturya'da serbest stil dalgıçlar ve ekstrem sporcular arasında yeni bir spor yayılıyor. Buz altında hokeyi havuzların dibinde oynanan su altı hokeyi ile karıştırmamak lazım. Burada normalde buz üstünde oynan hokey buzun altın, suyun içinde baş aşağı olarak oynanıyor. Yani normal bu hokeyin tamamıyla tersi...

Buzun Altında Buz Hokeyi Olur Mu?

Buzda bir delik açan sporcular yüzen bir hokey topu (pak) ve hokey sopalarıyla suya atlıyorlar. Pak batmayıp yüzeye doğru yükseldiği için buzun alt tarafına yerleşiyor böylece oyuncular baş aşağı bir şekilde sopalarıyla paka vurarak maç yapabiliyorlar.

Oyuncuların her 30 saniyede bir nefes almak için yüzeye çıkmalarını gerektiren bu spor fiziksel olarak oldukça zor. Yüzeye ulaşmak için açılan deliğe zamanında gidilmesi gerekiyor ki emniyet için oksijen tüplü 4 dalgıç oyunculara refakat ediyor.

Spor henüz yeni olmasına rağmen ilk dünya kupası bile gerçekleştirilmiş. Avusturya'da gerçekleştirilen turnuva Finlandiya'dan bir takım tarafından kazanılmış.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Tuvalet Temizleyicisi

Bir adam Microsoft şirketine iş için konuşmaya gidiyor. Girmek istediği iş de tuvalet temizleyiciliği. HR menajeri ile görüşüp tıkanmış bir lavaboyu temizleyip testten geçiyor.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.