enteresan.com LogoCD'den Saat Nasıl Yapılır?

Evde kendinizin yapabileceği saat!
CD'den Saat Nasıl Yapılır?

Farklı şekillerde saatiniz olması hoşunuza gider mi? Bu sorunun cevabı evetse en sevdiğiniz desenli CD'yi alın ve ondan nasıl bir saat çıkarabileceğinizi görün. Hem kolay, hem de zevkli. Üstelik herkes bunlardan istiyor gibi.

Adım 1: İhtiyacınız Olan Şeyler.

Ucuz bir saat, makas, silinebilen işaret kalemi, CD ve yapıştırıcı.

CD den Saat Nasıl Yapılır?

Adım 2: Çizgi Çekin.

Bu adımda başlıkta ne yazıyorsa onu yapmanız gerekiyor. Yalnızca işaret kalemini alın, CD'lerin arkasına öyle çizgiler çekin ki pizza dilimleri gibi görünsünler.

CD den Saat Nasıl Yapılır?

Adım 3: Kesin.

Şimdi makas yardımıyla çizdiğiniz çizgiler üzerinden CD'yi dikkatlice kesin. Dikkatlice diyoruz çünkü bunu yaparken pek çok CD'nin kırılmasına sebep olabilirsiniz. Kesim işleminden sonra kestiğiniz her CD'den birkaç parça alın ve resimde görüldüğü gibi bir CD hâline getirmeye çalışın.

CD den Saat Nasıl Yapılır?

Adım 4: Saat.

Artık CD hazır olduğuna göre sırada saati ayarlamak var. Eğer ucuz bir saat aldıysanız parçalarına ayırmak daha da kolay olur. İhtiyacınız olan tek şey dişli tutucusu, yani saatin tik-tak etmesini sağlayan şey.

CD den Saat Nasıl Yapılır?

Adım 5: Yapıştırın.

Şimdi bitene kadar teker teker CD parçalarını yapıştırın. Basit, değil mi?

CD den Saat Nasıl Yapılır?

Adım 6: Saatiniz hazır!

Artık saatiniz tamamlandığına göre duvarınıza asıp bakabilirsiniz. İsterseniz saatin kollarını boyayabilirsiniz de. Arzu ederseniz tek bir Cd'den de aynı şekilde bir saat yapabilirsiniz. Güle güle kullanın!

CD den Saat Nasıl Yapılır?

CD den Saat Nasıl Yapılır?

CD'den Saat Nasıl Yapılır?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.