enteresan.com LogoChris Burton'ın Geri Dönüşümü: Repose Lounge koltuğu

Gelecek sefer bir inşaat alanından geçtiğinizde, daha dikkatli ve yakından bakın. İnşaat alanında, tasarımcı ve aynı zamanda Savannah College of Art and Design MFA öğrencisi olan Chris Burton'ı, bir sonraki koltuğu ya da masasını yapmak için, yıkıntılar arasında materyal ararken görebilirsiniz.
Chris Burton'ın Geri Dönüşümü: Repose Lounge koltuğu

hris Burton'ın şu anda Savannah's Red Kite Studio galerisinde sergilenmekte olan, 'Upcycle of Waste' (Atıkların geri dönüştürülerek yeniden değerlendirilmesi) adlı sergisi, inşaat atıklarını, çöp malzemelerini ve diğer şehirsel atıkları ana materyal olarak kullanarak, harika görünümlü mobilyalar yapabilmek için dahice yöntemlerin kullanıldığı ürünleri içeriyor. Örnek olarak, Chris Burton'ın Repose Lounge koltuğu, inşaatlarda kullanılan her uzunluktaki tahtaları değerlendirmek amacı gütmektedir. Chris Burton'ın Repose Lounge koltuğu, sandalyenin oturma ve yaslanma kısmını oluşturan, kesilmiş PVC boruları artıklarıyla sunta ve tahtaların birleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Atılmış materyalleri kullanmanın dışında Chris Burton, PVC borularının esnek doğasını oldukça rahat bir koltuk yapmak için kullanarak, materyal uygulamaları yapabilmekte ne kadar dahi olduğunu kanıtlıyor.

Chris Burton ın Geri Dönüşümü: Repose Lounge koltuğu

Geri dönüşümün bir üst seviyesi olan Chris Burton'ın 'upcycling' tasarımları, birçok çevreci zihniyete sahip tasarımcıların seveceği, 'trash-into-treasure' (çöpten hazineye) tekniklerinin harika ve akıllıca bir şekilde yorumlanmasına verilebilecek en güzel örneklerdir. Çevresel bilince sahip bir Calirfornia'lı ve eski bir inşaat çalışanı olan Chris Burton, atık materyallerin mobilya parçalarına ya da kullanılabilir sanat çalışmalarına dönüştürülmesinden esinleniyor. Endüstrideki gelişmelerin, ne kadar fazla atık ortaya çıkardığını herkes biliyor. Bir insanın çöpünü alarak, başka bir insanın rahat koltuğuna dönüştüren, genç bir tasarımcıyı görmek gerçekten oldukça mutluluk verici bir olay.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?