enteresan.com LogoChris Burton'ın Geri Dönüşümü: Repose Lounge koltuğu

Gelecek sefer bir inşaat alanından geçtiğinizde, daha dikkatli ve yakından bakın. İnşaat alanında, tasarımcı ve aynı zamanda Savannah College of Art and Design MFA öğrencisi olan Chris Burton'ı, bir sonraki koltuğu ya da masasını yapmak için, yıkıntılar arasında materyal ararken görebilirsiniz.
Chris Burton'ın Geri Dönüşümü: Repose Lounge koltuğu

hris Burton'ın şu anda Savannah's Red Kite Studio galerisinde sergilenmekte olan, 'Upcycle of Waste' (Atıkların geri dönüştürülerek yeniden değerlendirilmesi) adlı sergisi, inşaat atıklarını, çöp malzemelerini ve diğer şehirsel atıkları ana materyal olarak kullanarak, harika görünümlü mobilyalar yapabilmek için dahice yöntemlerin kullanıldığı ürünleri içeriyor. Örnek olarak, Chris Burton'ın Repose Lounge koltuğu, inşaatlarda kullanılan her uzunluktaki tahtaları değerlendirmek amacı gütmektedir. Chris Burton'ın Repose Lounge koltuğu, sandalyenin oturma ve yaslanma kısmını oluşturan, kesilmiş PVC boruları artıklarıyla sunta ve tahtaların birleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Atılmış materyalleri kullanmanın dışında Chris Burton, PVC borularının esnek doğasını oldukça rahat bir koltuk yapmak için kullanarak, materyal uygulamaları yapabilmekte ne kadar dahi olduğunu kanıtlıyor.

Chris Burton ın Geri Dönüşümü: Repose Lounge koltuğu

Geri dönüşümün bir üst seviyesi olan Chris Burton'ın 'upcycling' tasarımları, birçok çevreci zihniyete sahip tasarımcıların seveceği, 'trash-into-treasure' (çöpten hazineye) tekniklerinin harika ve akıllıca bir şekilde yorumlanmasına verilebilecek en güzel örneklerdir. Çevresel bilince sahip bir Calirfornia'lı ve eski bir inşaat çalışanı olan Chris Burton, atık materyallerin mobilya parçalarına ya da kullanılabilir sanat çalışmalarına dönüştürülmesinden esinleniyor. Endüstrideki gelişmelerin, ne kadar fazla atık ortaya çıkardığını herkes biliyor. Bir insanın çöpünü alarak, başka bir insanın rahat koltuğuna dönüştüren, genç bir tasarımcıyı görmek gerçekten oldukça mutluluk verici bir olay.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.