enteresan.com LogoChris Gilmour'un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour tarafından yapılan geri dönüştürülmüş karton yapılar
Chris Gilmour'un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Bu günlerde çevreci tasarımlar için geri dönüştürülebilir materyallerin araştırılıyor olması nedeniyle, daha doğa dostu sanatsal tasarımlar yapmak konusunda, sanatçı Chris Gilmour'un kartondan yaptığı çalışmaları, oldukça mantıklı ve olağan üstü görünüyor. İtalya'da yaşayan, İngiliz bir sanatçı olan Chris Gilmour, hergün kullandığımız ve gördüğümüz makineleri, nesneleri sadece karton ve yapıştırıcı kullanarak tekrar yapıyor. Endüstriyel karton kutular genelde sadece taşımacılık için kullanılıyor ve bir defa kullanıldıktan sonra boşu boşuna atılıyor. Üzerinde bir sürü logo ve grafik bulunan bu kartonları sanatçı Gilmour kendi çalışmalarında kullanıyor ve çalışmalarına bakanları kendilerine hayran bırakıyor.
Çarpıcı derecede detaylı olarak hazırlanan Gilmour'un gerçek boyutlu çalışmaları, herkesin Gilmour'un artistik yeteneğini ve materyallerin doğasını düşünmesine yol açıyor ve oldukça ilgi görüyor. Fiat 500 motoru kopyasındaki, inanılmaz karmaşık ve önemli parçaların tamamının tek tek kesilmesi ve yapıştırılması için gereken enerji bir düşünüldüğünde bu iş için harcanan emeğin büyüklüğü ortaya çıkıyor. Normal metalden yapılmış arabalar, yanlarından geçenlerin hiç dikkatini çekmezken, bu karton kutular ve tabakalar kullanılarak yapılan çalışmalar o kadar ilgi görüyor ki; arabanın fark edilmeyen tasarım güzelliklerini de ortaya çıkarabiliyor.
Gilmour'un tüm çalışmaları tam boyutlu değil. Sanatçı aynı zamanda sigara, küçük eşya kutularını ve bu kutuların üstündeki logoları kullanarak, orta boylu kilise modelleri yapıyor. Gilmour'un çalışmaları, genel olarak herkesin hayatında bulunan en basit nesneleri ve bunlarla olan ilişkileri farklı bir bakış açısından görmenizi sağlıyor. Gilmour'un çalışmaları, İtalya Padua'da, Perugia Artecontemporanea tarafından sergileniyor.

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.