enteresan.com LogoChris Gilmour'un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour tarafından yapılan geri dönüştürülmüş karton yapılar
Chris Gilmour'un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Bu günlerde çevreci tasarımlar için geri dönüştürülebilir materyallerin araştırılıyor olması nedeniyle, daha doğa dostu sanatsal tasarımlar yapmak konusunda, sanatçı Chris Gilmour'un kartondan yaptığı çalışmaları, oldukça mantıklı ve olağan üstü görünüyor. İtalya'da yaşayan, İngiliz bir sanatçı olan Chris Gilmour, hergün kullandığımız ve gördüğümüz makineleri, nesneleri sadece karton ve yapıştırıcı kullanarak tekrar yapıyor. Endüstriyel karton kutular genelde sadece taşımacılık için kullanılıyor ve bir defa kullanıldıktan sonra boşu boşuna atılıyor. Üzerinde bir sürü logo ve grafik bulunan bu kartonları sanatçı Gilmour kendi çalışmalarında kullanıyor ve çalışmalarına bakanları kendilerine hayran bırakıyor.
Çarpıcı derecede detaylı olarak hazırlanan Gilmour'un gerçek boyutlu çalışmaları, herkesin Gilmour'un artistik yeteneğini ve materyallerin doğasını düşünmesine yol açıyor ve oldukça ilgi görüyor. Fiat 500 motoru kopyasındaki, inanılmaz karmaşık ve önemli parçaların tamamının tek tek kesilmesi ve yapıştırılması için gereken enerji bir düşünüldüğünde bu iş için harcanan emeğin büyüklüğü ortaya çıkıyor. Normal metalden yapılmış arabalar, yanlarından geçenlerin hiç dikkatini çekmezken, bu karton kutular ve tabakalar kullanılarak yapılan çalışmalar o kadar ilgi görüyor ki; arabanın fark edilmeyen tasarım güzelliklerini de ortaya çıkarabiliyor.
Gilmour'un tüm çalışmaları tam boyutlu değil. Sanatçı aynı zamanda sigara, küçük eşya kutularını ve bu kutuların üstündeki logoları kullanarak, orta boylu kilise modelleri yapıyor. Gilmour'un çalışmaları, genel olarak herkesin hayatında bulunan en basit nesneleri ve bunlarla olan ilişkileri farklı bir bakış açısından görmenizi sağlıyor. Gilmour'un çalışmaları, İtalya Padua'da, Perugia Artecontemporanea tarafından sergileniyor.

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Chris Gilmour un Kartondan Yaptığı Çalışmalar

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?