enteresan.com LogoÇiftlikten kaçıp bizon sürüsüyle yaşamaya başlayan inek tehlikede

Polonya'da tarihi Bialowieza Ormanı'nda Ornitolog Adam Zbyryt'in objektifine ilginç bir görüntü takıldı. Yaklaşık 50 kadar bizonun arasında bir inek dikkatleri çekti. TVN24'e açıklama yapan Zbyryt, ineği, önce mutasyona uğramış bir bizon zannettiğini fakat sonradan sağlıklı bir inek olduğunu anladığını söyledi.
Anarşist ineğin, birkaç hafta önce ait olduğu çiftlikten kaçtığı öğrenildi. Biyolog Rafal Kowalczyk, ineğin, sığındığı bizon sürüsüne çabuk adapte olduğunu gözlediklerini söyledi.


Şu an için tek sorun hep beraber hareket eden bizon sürüne göre ineğin biraz daha başına buyruk ve yalnız gezinen bir tip olması. Yine de biyolog Kowalczyk, bizon sürüsünün savunması sayesinde ineğin bu kış boyunca vahşi hayvan saldırılarından korunacağını ve hayatta kalacağını tahmin ediyor.

İneğin bahar gelmeden çiftliğine geri döndürülmesi gerektiğini söyleyen Kowalczyk, "İnek eğer bir bizonla çiftleşirse bizon yavruları inek yavrularından daha büyük olduğu için inek, doğum sırasında ölebilir" dedi.

Hem vahşi hayvan saldırılarından hem de tehlikeli doğum riski yüzünden anarşist inek, "yaşamak istemem artık aranızda" dediği ve baş kaldırdığı düzene geri dönmek zorunda.

Bu da demek oluyor ki bu inek ve bizler, fazlasıyla benzer bir hayat yaşayacağız. Hepimiz memnun olmadığımız, kaçmak istediğimiz fakat bazı nedenlerden ötürü kaçamadığımız hayatlarımıza zorla devam edeceğiz.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!