enteresan.com LogoÇocuğunuzla Beraber Diş Canavarı Yastığı Yapın

Çocuğunuzla Yapacağınız Muhteşem Bir Etkinlik..


Çocuğunuzla Beraber Diş Canavarı Yastığı Yapın
Bu tarifte diş canavarı yastığınıın nasıl yapılacağını göreceğiz. Çocuklarınızın ilk dişi çıktığında yapacağınız dil yastığı onları hem eğlendirecek, hem de güldürecek Yapmaya hazırsanız, projemiz için gerekli malzemeleri toplamaya başlayalım. Projemiz için gerekli olan malzemeler;
Beyaz kumaş
Renkli kumaş parçaları (Keçe de kullanılabilir.)
Kağıt
Makas
İğne
İplik
Kalem
Dolgu malzemesi (Elyaf, pamuk vb) (Canavarın içerisini doldurmak için kullanılacak.)

Çocuğunuzla Beraber Diş Canavarı Yastığı Yapın


1. Adım : Canavarı Çizme ve Dikme Aşaması
Elimizde mevcut olan beyaz kumaştan 2 adet diş şeklinde parçalar kesiniz. Kök bacakların tombul olabilmesi için o kısımlara yoğun ilgi gösteriniz.
Yukarıda belirtilenleri yağtıktan sonra çocuğunuzdan sizin için bir diş canavarı çizmesini isteyiniz. Çocuğunuzun resminde çizdiği şekilleri kumaştan kesiniz. Elinizdeki tüm parçaları resimdeki gibi önceden kesilen beyaz diş şeklindeki kumaşınızın üzerine yerleştiriniz. Sonuçtan memnun olduğunuzda dikmeye başlayabilirsiniz. Ağız kısmının sadece altını ve yanlarını dikin, böylelikle küçük bir cep oluşturmuş olunuz.

Çocuğunuzla Beraber Diş Canavarı Yastığı Yapın


2. Adım : Canavarı Dikme Aşaması
Canavarımızın yüzünü özenli, sağlam ve güzel bir şekilde kumaşa diktikten sonra 1.Adım'da kesilen 2. diş şeklindeki parçayı alın ve bu parçaları ters çevirin, kenarlarının birbirine dikiniz. Kenarında yaklaşık 7-8 santimetrelik boşluk bırakınız. Böylece bezi ters çevirerek içini doldurabilme imkanınız olsun.

Çocuğunuzla Beraber Diş Canavarı Yastığı Yapın


3. Adım : Canavarı Doldurma Aşaması
2. Adım'da bahsedildiği gibi kumaşın yüzünü ters çeviriniz. Bırakılan delikten elyaf, pamuk benzeri elinizdeki dolgu malzemesini kullanarak canarın içini doldurarak canavarı oluşturunuz. Canavarımızın içerisini güzelce doldurduktan sonra açık bırakılan kenarı güzelce dikiniz.

Çocuğunuzla Beraber Diş Canavarı Yastığı Yapın


4. Adım : Canavarı Yerleştirme Aşaması
4.ve son adım olan bu adım tamamen çocuğunuzu ilgilendirmektedir. Yaptığınız diş canavarınızı yatağınızın veya yastığınızın yanına yerleştiriniz. Diş çıkarıldığında diş canavarınızı besleyiniyiniz.

Çocuğunuzla Beraber Diş Canavarı Yastığı YapınÇocuğunuzla Beraber Diş Canavarı Yastığı Yapın