enteresan.com LogoÇocuk Diş Macunları Nasıl Olmalı?

Yapılan yeni bir araştırmaya göre ebeveynler çocuklarında diş çürümesi gibi sorunların görülmemesi için daha yoğun florid içerikli diş macunları kullanmalı.
Çocuk Diş Macunları Nasıl Olmalı?

Araştırmacılar, milyonda 1,000 kısımdan az florid yoğunluğu içeren diş macunlarının diş çürüklerini önleme konusunda floridsiz ürünler kadar etkili olabildiğini saptadı. Manchester Üniversitesi'ne bağlı çalışan Cochrane Ağız Sağlığı Grubu'nun yürüttüğü araştırma, florid diş macununun diş çürüklerini yüzde 24 azalttığını daha önce de göstermişti. Dünya üzerinde 73,000 çocuk üzerinde tam 79 defa yapılan denemeleri içeren yeni araştırma, aynı zamanda 12 aylıktan küçük çocukların dişlerinin floridli diş macunuyla fırçalanmasının fluoroz problemleri çıkarabileceğini de ifade ediyor.

Çocuk Diş Macunları Nasıl Olmalı?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.